محتوا محتوا

رئیس شبکه بهداشت تفت:


رئیس شبکه بهداشت تفت از تشکیل 2هزار و 100 پرونده بیمار دیابتی در این شهرستان خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت با بیان اینکه حدود 5 درصد از جمعیت شهرستان تفت از دیابت رنج می برند، گفت: تاکنون 2 هزار و 100 پرونده بیمار دیابتی در شبکه بهداشت این شهرستان تشکیل شده است.

دکتر میرجلیلی افزود: جمعیتی که تاکنون در سامانه جامع سلامت( سامانه سیب) شهرستان تفت ثبت شده است حدود 43هزار نفر است که از این تعداد بیش از 21 هزار نفر مرد و بیش از 21 هزار نفر زن هستند.

وی ادامه داد: از این 43 هزار نفر 3هزارو632 نفر را کودکان، 7هزارو300 نفر را نوجوانان، 15هزارو432 نفر را میانسالان و 8هزارو334 نفر را سالمندان تشکیل می دهند.

رئیس شبکه بهداشت تفت خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 19 تا 25 آبان ماه در ایران هفته ملی دیابت است و هر یک از روزهای این هفته به یک عنوان نامگذاری شده است.

وی افزود: روزهای هفته سلامت امسال به ترتیب به عناوین «مادران محور تغذیه سالم و پیشگیری از دیابت در خانواده»،«آموزش اساس پیشگیری و درمان دیابت»، «دانش آموزان و دیابت»، «رسانه و دیابت»، «زنان و دیابت»، «بارداری و دیابت» و «ورزش همگانی ، فعالیت بدنی و کاهش بار بیماری دیابت»  نامگذاری شده است.

میرجلیلی، با بیان اینکه بسیاری از مردم دارای بیماری دیابت پنهان هستند، اظهار داشت: آمارهای رسمی به هیچ عنوان قطعی نیست و تعداد زیادی از مردم از بیماری خود اطلاع ندارند.

وی پر خوری، تشنگی های مکرر و پراداری را از علایم اصلی این بیماری دانست و افزود: بهترین روش شناسایی این بیماری آزمایش قند خون و گرفتن میانگین قند خون سه ماهه افراد است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت ادامه داد: افرادی که در خانواده های آنان سابقه بیماری دیابت وجود دارد بیشتر در معرض این بیماری مزمن و خطرناک قرار دارند و باید با کنترل وزن و تحرک بدنی بالا جلوی ایجاد و رشد این بیماری را بگیرند.

وی تصریح کرد: افراد هر چه در سنین پایین تر و در مراحل اولیه رشد بیماری دیابت خود مطلع شوند، می توانند با روش های بسیار آسان مانند پیاده روی، ورزش، رژیم غذایی و داروهای خفیف از رشد این بیماری جلوگیری کنند.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.