محتوا محتوا

موضوعی که نوشتن از آن زیبنده نیست؛


با گذشت یک روز، عملیات ساخت سرویس بهداشتی با دستور فرماندار تفت متوقف می شود و مکان گودبرداری شده دوباره پر می شود.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شهرستان تفت به دلیل قرارگیری در مسیر ارتفاعات شیرکوه و روستاهای ییلاقی استان یزد، مقصد خیل کثیری از گردشگران داخلی و خارجی است که برای تفریح و رسیدن به مقصد خود از شهر تفت عبور می کنند.

مجموعه تاریخی امام(ره) شامل مسجد، حسینیه،آب انبار، تکیه و مدرسه به جهت وجه تاریخی و قرارگیری در مرکز شهر تفت میزبان حجم عظیمی از مسافران و گردشگران بویژه در ایام محرم و عاشورای حسینی است

سرویس بهداشتی قبلی این مجموعه که به دلیل مشکلات زیر ساختی قابل استفاده نبود؛ چندی پیش به طور کامل تخریب و جمع آوری شد

نبود سرویس بهداشتی عمومی مناسب در شهر تفت مشکل جدی بود که  باعث شد تا مجموعه مدیریتی تفت به ویژه شورای شهر تفت به فکر ساخت سرویس بهداشتی عمومی مناسب برای این شهر باشند.

شورای شهر پس از جلسات مختلف ضلع سمت رودخانه  میدان امام تفت را برای ساخت سرویس بهداشتی انتخاب کرد وعملیات گودبرداری آن آغاز شد تا سرویس بهداشتی در طبقه زیرزمین ساخته شود.

اما با گذشت یک روز، عملیات ساخت سرویس بهداشتی با دستور فرماندار تفت متوقف می شود و مکان گودبرداری شده دوباره پر می شود.

شورای شهر تفت در  بیانیه ای به توضیح این اقدام پرداخته و گفته است : پیرو سوالات مکرر همشهریان در خصوص ساخت سرویس جنب رودخانه، نرسیده به میدان لازم بذکر است با توجه به اعتراضات مردمی و همسایگان در چند موقعیت جهت ساخت سرویس، سرویس مذکور قرار بود با سیستم تهویه و روشنایی کاملا مدرن و جدید به صورت کاملا زیر زمینی جنب رودخانه ساخته شود؛ به طوری که هیچ منظر یا نمایی از بیرون به غیر از نرده ورودی راه پله ها به چشم نخورد.

که سقف آن که مساوی کف پیاده رو فعلی می بود و فضای مناسبی جهت پارکینگ عابرین و مسافران برای استفاده از سرویس می شد و مزاحمتی برای همسایگان و مردم نیز نداشت و گرنه به همان اندازه که مردم عزیز نگران سیما و منظر شهری هستند؛ شورای شهر هم این دغدغه را دارد.

اما چرا تصمیمات عمرانی در شهر تفت یک شبه عملیاتی و یک شبه متوقف می شود؟

اگر برای جانمایی و ساخت سرویس بهداشتی کارشناسی انجام نگرفته بود پس چرا گودبرداری صورت گرفت؟ و چنانچه گودبرداری بر اساس نظر کارشناسی بوده که شواهد حکایت از آن دارد پس چرا باید یک مسئول مانع از ساخت کار کارشناسی شده شود؟

چرا برای ساخت سرویس بهداشتی و گودبرداری آن مردم باید خسارت اختلاف مسئولان را بدهند؟ اگر قرار است یک نفر تصمیم گیرنده شهر باشد؛ پس شهر چه نیازی به شورا دارد؟

مشخص نیست مرجع تصمیم گیرنده در تفت چه کسی است؟ شورای شهر تفت با کدام قانون و مصوبه اقدام به انتخاب مکانی و گودبرداری آن مکان می کند؟ ویا فرماندار تفت برچه اساسی مانع از انجام یک تصمیم شورای شهر تفت می شود؟

به نظر می رسد عدم هماهنگی و تصمیم گیری های شخصی در مدیریت شهرستان تفت به اوج خود رسیده است؟

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.