محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

دانشگاه فرهنگیان یزد را دریابیم


نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد یکی از ضرورت های ورود فعالان فرهنگی و اجتماعی به مقوله آسیب های اجتماعی را ارائه راهکار و برنامه دانست و گفت: دانشگاه فرهنگیان یکی از گلوگاههای مهم برای تربیت معلمان دارای دغدغه دین و ترویج حیا و عفت است.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزدبانو؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از زنان عضو جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه دینی تبلیغات اسلامی استان یزد به مناسبت هفته گرامیداشت عفاف و حجاب که در دفتر وی برگزار شد؛ اظهار کرد: یکی از آثار انقلاب اسلامی قرار گرفتن شما در مسیر ترویج ارزش های دینی است که نباید از اصل انقلاب اسلامی غافل شد زیرا اگر انقلاب نبود اکنون در این مسیر قرار نمی گرفتیم.

وی تصریح کرد: اگر پیروزی انقلاب اسلامی در آن برهه از زمان صورت نمی گرفت؛ هم اکنون بهائیت و صهیونیست بر این مملکت مسلط می شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد بیان کرد: عزت امروز ایران اسلامی مدیون برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان است و احساس حرکت به رشد و پیشرفت، مؤثر بودن در دنیا و مطرح شدن در کل دنیا از برکات انقلاب اسلامی به شمار می رود.

آیت الله ناصری یزدی با ابراز تأسف از فراموشی اصل تعالی انسان به سوی خداوند در همه ابعاد آن در دنیای امروز غرب اذعان کرد: هدف اصلی انقلاب اسلامی و منطق اسلام، رسیدن، یاداوری و تلاش در راستای  این هدف یعنی تعالی انسان در همه ابعاد انسانی و معنوی و رسیدن به آن است.

وی، ولایت پذیری و توجه و اتکا به ولایت فقیه را یکی از رموز هدایت دانست و گفت: اکنون در دنیا جنبه های مادی، شیطانی و هواهای نفسانی برای رسیدن به پوچی و بی تفاوتی برنامه ریزی و ترویج می شود.


وظیفه جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه دینی ارائه راهکار و برنامه است

امام جمعه یزد با تقدیر از تلاش های جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه دینی تأکید کرد: وظیفه شما بررسی آسیب ها در جامعه و ارائه راهکارهای عملی و وارد شدن در جامعه است و ارائه راهکار و برنامه باید در اولویت و صدر فعالیت شما قرار گیرد.

آیت الله ناصری یزدی خاطرنشان کرد:  ورود به مساجد، مدارس و اجتماع جوانان باید با ارائه راهکارها و برنامه ها همراه شود و تبیین خوبیها و مضرات هر فعالیتی باید برای جوانان قانع کننده باشد.


هدف غربی ها حذف حیا و عفت از جامعه اسلامی است

وی با یاداوری هفته حجاب و عفاف و گرامیداشت آن ابراز کرد: هدف غربی ها حذف حیا و عفت از جامعه اسلامی و حتی در دیگر جوامع است و یکی از وظایف فعالان عرصه فرهنگ دینی، آگاهی دادن و بصیرت به جوانان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، اکتفا به تحقیقات و توزیع کتاب را در این زمینه کافی ندانست و افزود: ما باید راهکارهای تأثیرگذاری بر اقشار جامعه را یادبگیریم و هر مبلغ دینی و انقلابی باید بتواند دو یا سه نفر را برای آگاهی بخشی آموزه های دینی جذب کند.

آیت الله ناصری یزدی تأکید کرد: هر فعال فرهنگی و اجتماعی دارای دغدغه دین باید با خودش تعهد کند که مثلا در طول یک ماه 10 نفر را راهنمایی کند و ارزش های دینی را به مردم بیاموزد.

وی فرصت تعطیلات تابستانه و اوقات فراغت قشر دانش آموز و دانشجو را یاداور شد و گفت: با استفاده از تبلیغ چهره به چهره در مدارس، مساجد و فضاهای آموزشی و فرهنگی، دستورات اسلام و قرآن در زمینه عفاف و حجاب را به قشر دختران امروزی یاداوری کنیم و بیاموزیم.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محمد شریف کوهستانی گزارشی از اهداف تشکیل جمعیت زنان فرهیخته استان یزد ارائه کرد.

لازم به ذکر است: در نشست نماینده ولی فقیه در اعضای جمعیت اعضای جمعیت زنان فرهیخته و فعال عرصه دینی تبلیغات اسلامی استان یزد، خانم کرمانیان مدیر کل امور زنان و خانواده استان، خانم دانش مدیر کل میراث فرهنگی استان، خانم ها نقیب القراء، نیکپور، اعرابی  و حسن پور نمایندگان حوزه علمیه خواهران استان، خانم راغبیان رییس جمعیت، خانم طالعی مشاور امور بانوان تبلیغات اسلامی و دبیر جمعیت، خانم جمشیدی رییس بسیج جامعه زنان یزد، خانم ها عاقلی و  تهرانی مشاور امور بانوان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و صداو سیما و جمعی از پژوهشگران عرصه دینی حضور یافتند.

انتهای پیام/ م*


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.