محتوا محتوا

در شش ماهه اول سال؛


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد استان یزد از افزایش درآمدهای مالیاتی این استان خبر داد.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد رسا، علی نمازی در نشست ستاد درآمد استان یزد با اشاره به اینکه واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی استان بخش قابل توجهی از درآمدهای مالیاتی را پرداخت می کنند، اظهار داشت: ترکیب درآمدهای مالیاتی این استان از ۹۴ درصد در شش ماهه اول سال ۹۵ به حدود ۹۷ درصد در مدت مشابه سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود: میزان درآمد مصوب مالیاتی شش ماهه اول سال ۹۶، شش هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال است که نسبت به میزان مصوب، چهار درصد کاهش داشته اما نسبت به میزان وصولی مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد دارد.

نمازی، درآمدهای مالیات مستقیم را شامل نقل و انتقال املاک، حقوق بخش عمومی و خصوصی، اشخاص حقوقی غیر دولتی، مشاغل و ... و درآمدهای مالیاتی غیرمستقیم را شامل مالیات بر ارزش افزوده، نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو، عوارض خروج از کشور و سایر کالا و خدمات عنوان کرد.

دبیر ستاد درآمد استان یزد گفت: در شش ماه اول سال جاری سه هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال مالیات به صورت مستقیم و دو هزار و ۲۵۷ میلیارد ریال به صورت غیر مستقیم وصول شده است.

به گزارش مهر، وی همچنین میزان درآمد مصوب شش ماهه اول سال ۹۶ را شش هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال و میزان وصولی آن را شش هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: میزان وصولی امسال در این زمینه نسبت به مصوب هفت درصد کاهش داشته اما نسبت به وصولی مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد دارد.

نمازی یادآور شد: میزان درآمد عمومی مصوب ۱۲ ماهه سال جاری استان یزد ۱۳ هزار و ۷۰۷ میلیارد ریال بوده که از این میزان ۱۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال را مالیات تشکیل می دهد.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.