محتوا محتوا

فرازی از وصیتنامه دانشجوی شهید سید علی اخوی تفتی؛


بسیجی شهيد سيدعلي اخوی ميراب‌باشی در فروردین ماه 1346 در شهر تفت دیده به جهان گشود. وی پس از كسب ديپلم علوم تجربي از دبيرستان شهيد صدوقي تفت، در رشته‌ پزشكي دانشگاه شهيد صدوقي يزد پذيرفته شد و تا سال دوم ادامه تحصیل داد.

به گزارش صبح تفت، سيدعلي كه چهارمين فرزند خانواده بود در چهار نوبت راهي جبهه‌هاي طلائيه، فاو و شلمچه گرديد. شهيد اخوي ميراب‌باشي در راهپيمايي‌ها و بسيج فعاليت چشمگير داشت و به شركت در مراسم عزاداري امام حسين (ع) اهميت خاص مي داد. او عاقبت در تاريخ هجدهم فروردین 1366 درحالی که تنها 20 سال سن داشت، در عمليات كربلاي 8 در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر برخورد تركش به ناحيه سر و قطع پا، شهد وصال يار را نوشيده و به جمع ياران اباعبدالله الحسين(ع) ملحق شد.


در بخشی از وصیت نامه شهید دانشجو «سیدعلی اخوی میراب باشی» آمده است:
خدايا! تو را شکر می‌گويم که به من عنايت فرمودی تا اسلحه دوستان شهيدم را که در عمليات محرم سال گذشته و والفجر بر زمين افتاده بود بر دست گرفته و ان‌شاءالله اگر لياقت داشتم (که ندارم) ادامه‌دهنده راه برادران شهيدم باشم. بارالها! تو را شکر مي گويم که توانستم از سنگر مدرسه به دانشگاه جبهه بیایم، دانشگاهي که بالاترين مدرک آن شهادت است.


و اما شما‌ای امت شهيدپرور!‌ای امتي که اينک بعد از 1300 سال لياقت يافتيد تا براي اولين بار برپاکنندگان حکومت اسلامي به معناي جامع و کامل باشيد. لياقت يافتيد تا تداوم بخش راه شهيد کربلا حسين بن علي(ع) باشيد. اکنون از تمامي شما مي خواهم که هيچ گاه دست از حسين زمان خويش برنداشته و پشت سر ايشان حرکت کنيد.


برادرانم! وصيت می‌کنم که در سنگر سپاه مصمم باشيد چرا که سپاه پاسداران ارگانی است که از بدو تشکيل تاکنون در خط ولايت فقيه بوده و ان‌شاالله خواهد بود.


و شما‌ای خواهرانم! پيام‌رسان خون بر زمين ريخته من شما هستيد. از شما می‌خواهم که حجاب خويش را که از خون من ارزشمندتر است حفظ نماييد.

منبع: کیهان
انتهای پیام/ ع ب
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.