محتوا محتوا

امام جمعه تفت:


امام جمعه تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: هر موضوعی را دستاویز و سوژه کانال های خود نکنید و باعث کدورت، دشمنی، شایعه پراکنی و خورد کردن یکدیگر شود.

به گزارش صبح تفت،  امام جمعه تفت در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به آیه 6 سوره حجرات گفت: هر خبر و مطلبی را نباید همین طور پذیرفت و باید بررسی کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین غفوری به وقایعی از صدر اسلام اشاره کرد و گفت: شایعه پراکنی، خود محوری و خودبرتر بینی سبب شکست مسلمانان در طول تاریخ شده است.

وی در ادامه به حاشیه های تدفین شهدای گمنام در شهر تفت پرداخت و گفت: من در خطبه چند هفته پیش از شورای شهر، کمیته جستجوی مفقودین و سپاه خواستم تا مکانی را برای تدفین شهدا به توافق برسند و قبلا هم گفته بودم هرجا کمیته مفقودین تایید کند من موافقم.

 خطیب جمعه تفت با بیان اینکه زمانی که مسئول کمیته جستجوی مفقودین به شهر تفت آمد من دو مکان حسینیه امام تفت و مصلی قدس تفت را پیشنهاد دادم که متاسفانه رد کردند؛ ادامه داد: مسئولیت مصلی را من قبول کردم و گفتم تمام مسائل آن اعم از مجوز، ساخت بارگاه و هزینه های آن را من بر عهده می گیرم و هیچ مشکلی هم ندارد.

حجت الاسلام  غفوری افزود: پس از بازدید سردار باقرزاده ایشان پارک شهر را انتخاب کردند که بعد متوجه شدیم بخش هایی از پارک مدعی شخصی دارد و بعد یکی از بزرگان شهر گفت: کل این پارک به جز سه متر پیاده رو وقف است و موارد مصرف آن در زمینه قرآن و روضه خوانی است.

وی با بیان اینکه پس از مشکل دار بودن پارک شهر، شورای شهر بوستان امام خمینی(ره) را پیشنهاد داد، گفت: مسئولان تدفین شهدای گمنام دستور دادند که تعداد قابل توجهی از درختان را باید قطع کنند و هزینه تشییع و تدفین شهید را باید پرداخت کنند که برخی از اعضای شورای شهر موافقت نکردند و گفتگو بین شورای شهر و مسئولان تدفین به درازا کشید تا اینکه فرصت از دست رفت و از وجود شهدا محروم شدیم.

 امام جمعه تفت از زبان عموم مردم تفت اعلام کرد: ما قاطعانه خواهان دفن شهدای گمنام در آینده ای نزدیک در تفت هستیم.

 حجت الاسلام غفوری برای بیرون آمدن از بن بست محل تدفین شهدای گمنام؛ با بیان اینکه عده ای همچنان بر روی پارک شهر اصرار دارند و می خواهند با زور شهدا را در پارک دفن کنند، گفت: پارک شهر پیشنهاد اول من است چنانچه مشکلات غصبی بودن و وقفی بودن کل زمین آن حل شود وگرنه بروند از مراجع یا نماینده ولی فقیه دراستان اجازه دفن در زمین غصبی و شبهه ناک را بگیرند!

وی  دومین مکان پیشنهادی خود را بوستان امام خمینی(ره) تفت با قطع حداقل درخت عنوان کرد و افزود: اگر مشکل هزینه دارید من  کل هزینه دفن و ساخت مرقد شهدا و نمازخانه آن را پرداخت می کنم.

 حیاط مصلی قدس تفت پیشنهاد سوم امام جمعه تفت بود که وی با بیان اینکه به عنوان متولی مجموعه قدس و نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در تفت صاحب اختیار مصلی من هستم گفت: هیچ توافق نامه و تفاهم نامه ای مبنی بر عدم دفن شهید در مصلی نداریم و اکنون هم حاضریم نامه بیاوریم که هیچ تفاهم نامه و توافق نامه ای نداریم تا این را مستمسک خود نکنند که شورای سیاستگذاری گفته در مصلی دفن نکنند.

 حجت الاسلام غفوری از مسئولان شهرستان خواست بدون بهانه ترشی این  موضوع را حل کنند و تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازند.

 امام جمعه تفت از شبکه های اجتماعی و رسانه ها هم خواست که بیش از این شایعه پراکنی نکنند و به موضوع دامن نزنند و آبروی تفت را نبرند و افزود: شهید را دستاویز و سوژه کانال های خود نکنید؛ ما می خواهیم شهید دفن کنیم که موجب وحدت، همدلی و نورانیت شهر شود نه اینکه باعث کدورت، دشمنی، شایعه پراکنی و خورد کردن یکدیگر شود.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان