محتوا محتوا

اخبار پلیسی یزد؛


رئیس پلیس راه استان، ضمن اشاره به افزایش حجم تردد سفرهای تابستانی گفت: 40 تیم محسوس و نامحسوس پلیس، تردد در جاده های یزد را رصد می کنند.

به گزارش صبح تفت جدیدترین اخبار حوادث استان یزد به شرح زیر است:

کشف بیش از 400 کیلوگرم مواد مخدر در خاتم

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از کشف بیش از 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در هفته مبارزه با مواد مخدر توسط مأموران پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین منصوری اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان خاتم در هفته مبارزه با مواد مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و کنترل محورهای مواصلاتی موفق به کشف بیش از 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر شدند.

وی تصریح کرد: در این خصوص تعداد سه دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف و 4 نفر متهم نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد 0

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم در پایان گفت: شهروندان در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک درزمینهٔ خرید، فروش و حمل مواد مخدر سریع مراتب را جهت شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ به نیروهای پلیس اعلام کنند تا جامعه‌ای به‌دوراز هرگونه آسیب و معضلات سوءمصرف مواد مخدر داشته باشیم.

****************************************************************************

دستگیری سوداگر مرگ در ابرکوه

فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان، یک فروشنده مواد مخدر را شناسایی و دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری هروئین و شیشه را کشف کردند.

سرهنگ علیرضا صالحی فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با کسب اطلاع از فعالیت یک سوداگر مرگ در خصوص توزیع مواد مخدر صنعتی وی را شناسایی کردند.

وی اضافه کرد: مأموران پلیس در یک عملیات برنامه‌ریزی‌شده، متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی مقادیری هروئین و شیشه را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ابرکوه افزود: متهم که از افراد سابقه‌دار بود که پس از تکمیل پرونده تحویل مقامات قضائی شد.

****************************************************************************

طرح امنیت پارک‌ها و تفرجگاه در استان

رئیس پلیس پیشگیری استان با اشاره به همکاری و مشارکت مردم با پلیس گفت: طرح امنیت پارک‌ها و تفرجگاه با جدیت بیشتر اجرا می‌شود.

سرهنگ حسن سلطانی از شهروندان خواست تا ضمن همکاری و مشارکت با پلیس، مجرمان را در اهداف شوم خود ناکام گذارند.

این مقام انتظامی گفت: با توجه گرم شدن هوا و تعطیلات تابستان و حضور مردم در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، ممکن است منازل شهروندان خالی از سکنه باشد که مجرمان و سارقان از این فرصت برای انجام اقدامات مجرمانه خود استفاده می‌کنند.

سلطانی افزود: در این راستا می‌طلبد مردم با پلیس مشارکت داشته باشند و ضمن توجه به حفظ اموال و اشیاء خود، این فرصت را از بین برده و مجرمان را در اعمال شومشان ناکام گذارند.

سرهنگ سلطانی تصریح کرد: طرح امنیت پارک‌ها و تفرجگاه نیز در تابستان با جدیت بیشتر اجرا می¬شود که علاوه بر حضور عوامل پلیس در ساعت شلوغی پارک، مردم می‌توانند هرگونه موارد ایجاد مزاحمت، موارد سوء اخلاقی، آلودگی صوتی و هنجارشکنی و جرائم مشهود را به مأموران حاضر اطلاع و یا با شماره 110 تماس و موضوع را گزارش دهند.

رئیس پلیس پیشگیری استان یزد خاطرنشان کرد: توجه شهروندان به نکات و هشدارهای پلیس در راستای پیشگیری از جرم مؤثر است و شهروندان می‌توانند با رعایت دقیق این نکات ضمن کاهش جرائم با پلیس همکاری داشته باشند.

****************************************************************************

توقیف 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف در یزد

فرمانده انتظامی شهرستان یزد از توقیف 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف در اجرای طرح یک‌هفته‌ای ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ منوچهر نصیری گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی باهدف برخورد با وسایل نقلیه متخلف در سطح حوزه استحفاظی این فرماندهی با به‌کارگیری تمامی امکانات طی یک هفته به اجرا درآمد.

نصیری گفت: درنتیجه این طرح 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف و روانه پارکینگ شد که نداشتن پلاک، حرکات نمایشی، تغییر در صدای وسیله نقلیه، ایجاد مزاحمت برای شهروندان، از دلایل عمده توقیف این وسایل نقلیه بوده است.

فرماندهی انتظامی شهرستان یزد هدف پلیس از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروهای پلیس با به‌کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تأمین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کنند و لازم است شهروندان نیز ضمن رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از سرقت و غیره هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

****************************************************************************

40 تیم محسوس و نامحسوس تردد در جاده‌های یزد را رصد می‌کنند

رئیس پلیس‌راه استان، ضمن اشاره به افزایش حجم تردد سفرهای تابستانی گفت: 40 تیم محسوس و نامحسوس پلیس، تردد در جاده‌های یزد را رصد می‌کنند.

سرهنگ احمد مظفری ضمن اشاره به آغاز سفرهای تابستانی از ابتدای تیرماه و افزایش حجم سفرها، خاطرنشان کرد: طرح نظارت بر جاده‌های استان یزد که از روزهای ابتدایی تیرماه آغازشده تا اول مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح، 40 اکیپ پلیس به‌صورت محسوس و نامحسوس در جاده‌های استان یزد مستقرشده و تردد در محورهای مواصلاتی را رصد می‌کنند.

رئیس پلیس‌راه استان یزد ضمن اشاره به راه‌اندازی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌های استان افزود: 49 دوربین، سرعت لحظه‌ای و میانگین سرعت خودروها را در طول مسیر ثبت می‌کنند.

سرهنگ مظفری تصریح کرد: سرعت و سبقت غیرمجاز خط قرمز پلیس در جاده‌های استان بوده و با متخلفان بدون هیچ چشم‌داشتی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی مهم‌ترین تهدیدها در حوزه راهنمایی و رانندگی در محورهای ارتباطی زیرپوشش استان یزد را خستگی و خواب‌آلودگی به خاطر شرایط اقلیمی و همچنین صحبت با تلفن همراه ذکر کرد.

رئیس پلیس‌راه استان یزد خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی برای کاهش حوادث در کنار اعمال قانون امر مهمی است که به همکاری همه افراد، خانواده‌ها و دستگاه‌های فرهنگی نیاز مبرم دارد.

مظفری در پایان اظهار کرد: امیدواریم با همراهی مردم و رانندگان، سفرهای تابستانی بدون حادثه‌ای در محورهای مواصلاتی استان یزد شاهد باشیم.

****************************************************************************

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در اردکان

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان از دستگیری 16 نفر خرده‌فروش مواد مخدر و کشف بیش از یک کیلوگرم انواع مواد مخدر و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی توسط مأموران مواد مخدر و یگان امداد شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید رضا صادقیان در تشریح این خبر گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی باهدف مقابله با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت جامعه در شهرستان اردکان به مدت یک هفته توسط مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و یگان امداد به مرحله اجرا درآمد.

سرهنگ صادقیان در خصوص این طرح گفت: دستگیری 16 نفر خرده‌فروش مواد مخدر و 12 نفر معتاد متجاهر به همراه کشف یک کیلو 100 گرم انواع مواد مخدر و کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی از دیگر نتایج این طرح بود.

****************************************************************************

کشف بیش از 60 کیلوگرم تریاک در خاتم

 فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از کشف بیش از 61 کیلوگرم تریاک توسط مأموران پلیس این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین منصوری اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان خاتم با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از حمل و جابجایی مواد مخدر توسط قاچاقچیان مطلع شده و موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قراردادند.

وی تصریح کرد: در همین رابطه مأموران انتظامی این شهرستان حین گشت زنی‌های هدفمند و نامحسوس در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون اینتر ناش مشکوک و دستور توقیف آن را صادر کردند.

سرهنگ منصوری ادامه داد: مأموران در بازرسی از این خودرو موفق شدند 61 کیلو و 800 گرم تریاک را که به نحو ماهرانه‌ای در داخل کابین جاسازی‌شده بود را کشف و راننده خودرو را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم با اشاره به اینکه متهم دستگیرشده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به همراه مواد کشف‌شده تحویل مراجع قضائی شد، اظهار داشت: پلیس با تمام توان در راستای تأمین نظم و امنیت و ارتقاء احساس امنیت شهروندان تلاش می‌کند. شاهدان حمل مواد مخدر سریع مراتب را جهت شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ به نیروهای پلیس اعلام کنند تا جامعه‌ای به‌دوراز هرگونه آسیب و معضلات سوءمصرف مواد مخدر داشته باشیم.

****************************************************************************

اعتراف متهم به 24 فقره سرقت خودرو در یزد

فرمانده انتظامی شهرستان یزد از دستگیری متهم سابقه‌دار و اعتراف وی به 24 فقره سرقت خودروی سواری پراید در شهر یزد خبر داد.

سرهنگ منوچهر نصیری گفت: با توجه به وقوع سرقت‌های متعدد خودرو در سطح شهر یزد، بررسی موضوع و دستگیری سارق و یا سارقان به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

نصیری ادامه داد: مأموران کلانتری "17 رزمندگان با تلاش شبانه‌روزی و کنترل محل‌های وقوع جرم، موفق به شناسایی یک سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار شدند و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد افزود: با انتقال سارق به کلانتری و انجام بازجویی‌های فنی و اطلاعاتی وی به 24 فقره سرقت خودروی پراید در سطح شهر یزد اعتراف کرد.

سرهنگ نصیری اضافه کرد: مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم؛ سه دستگاه خودرو، یک دستگاه موتورسیکلت و تعداد 70 دستگاه گوشی موبایل و مقادیری اموال مسروقه دیگر نیز کشف کردند.

وی بابیان اینکه پیگیری‌های پلیس برای کشف دیگر اموال مسروقه و شناسایی مالباختگان ادامه دارد افزود: با دستور مقام قضائی، متهم روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد در پایان توصیه کرد: شهروندان ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیسی، خودروهای خود را بدون دزدگیر و تجهیزات ایمنی در سطح کوچه و خیابان رها نکنند.

انتهای پیام/آ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.