محتوا محتوا

رئیس آبفار تفت:


رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان تفت گفت: قیمت تمام شده هر مترمکعب آبرسانی سیار هزینه ای بین 10 تا 15 هزار تومان دارد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان متولی نگهداري، بهره برداري، توسعه ، بازسازي ، مرمت و ايجاد تأسيسات مربوط به تأمين آب آشاميدني روستاها اعم از تصفيه خانه ، خطوط انتقال، مخازن ، سيستمهاي کنترل و دفع بهداشتي فاضلاب فعالیت دارد.

رضا مظفری، اظهار داشت: 192 روستای بالای 15 خانوار شهرستان تفت از شبکه آبرسانی برخوردار هستند که آب این روستاها را 119 حلقه چاه با آبدهی بین 2/0 لیتر در ثانیه تا 15 لیتر در ثانیه تامین می کنند.

وی با بیان اینکه از مجموع 119 حلقه چاه،  180 لیتر آب  در ثانیه تولید می شود، اذعان داشت: با 25 هزار و 600 فقره انشعاب آب روستایی تفت بیش از 60 هزار نفر جمعیت دائم و غیر دائم  از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی بهره می برند.

وی ادامه داد: آبرسانی به روستاهای تفت با 137 مخزن آب، 384 کیلومتر خطوط انتقالی و 1400 کیلومتر شبکه توزیع انجام می شود که در حال حاضر چیزی حدود 150 لیتر در ثانیه کمبود آب داریم.

این مقام مسئول از آبرسانی سیار به بیش از 230 روستای تفت خبر داد و گفت: روزانه معادل 800 تا 1000 مترمکعب آبرسانی سیار به روستاها انجام می شود؛ آبرسانی سیار با انتقال آب به داخل مخازن و تانکر انجام می شود که برای این امر 250 تانکر در کوچه ها و معابر روستایی شهرستان تفت نصب شده است.

مظفری با اشاره به هزینه های فزآینده آبرسانی به روستاها گفت: قیمت تمام شده هر مترمکعب آبرسانی سیار هزینه ای بین 10 تا 15 هزار تومان دارد و آبرسانی در شبکه لوله کشی، هزینه ای معادل 2500 تومان در هر مترمکعب دارد که به ازای هر مترمکعب تنها 250 تومان از مشترک دریافت می شود.

رئیس آب و فاضلاب روستایی تفت با بیان اینکه شهرستان تفت بار جمعیتی استان را تحمل می کند، تصریح کرد: مسئولان استان باید متوجه باشند که شهرستان تفت جایگاه ویژه ای در استان دارد و اکثر مشکلات زیرساختی تفت به دلیل حضور جمیعت گردشگری چندبرابر ظرفیت در این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: خشکسالی و کمبود منابع آبی حقیقتی است که باید آن را پذیرفت و برای سازگاری با آن تلاش کرد؛ صرفه جویی نیاز امروز جامعه است که نهادینه کردن آن همت رسانه ها و نخبگان را می طلبد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان