محتوا محتوا

گزارش میدانی صبح تفت از راهپیمایی روزقدس/ مردم و مسئولان تفت می گوید:


امروز افزون بر جنبه ديني و معنوي که هر مسلماني را به حمايت از کودکان مظلوم فلسطين فرامي خواند، هر آزاده اي در جهان که حتي اندکي به انسان و حقوق انسان ها مي انديشد، بحران فلسطين را بحران خود مي داند.

صبح تفت؛ سرزميني که کودکان و نوجوانانش، سنگ زير سر مي گذارند و فرزندانش، طعم شهادت را خوب مي فهمند و در کودکي بزرگ مي شوند؛ سرزميني که مادرانش هميشه چشم به راه فرزندانند و فرزندانش چشم به راه مرگ سرخ. سرزميني که سال هاست پايش در زنجير است و با هرچه ستم، درگير. امروز، بزرگ ترين جرم نوجوانان فلسطين، زاده شدن در سرزمين مادري شان است.

امروز افزون بر جنبه ديني و معنوي که هر مسلماني را به حمايت از کودکان مظلوم فلسطين فرامي خواند، هر آزاده اي در جهان که حتي اندکي به انسان و حقوق انسان ها مي انديشد، بحران فلسطين را بحران خود مي داند و از اين همه مصيبت که در گوشه اي از عالم بر سر انسانيت فرو مي ريزد، داغدار است.

راهپیمایی روز قدس در شهر تفت همانند هر سال با شور و شکوه خاصی برگزار شد؛ خبرنگار صبح تفت در این میان با چند نفر از نوجوانان، مردم و مسئولان شهر تفت در مورد اهمیت روز قدس و ضرورت شرکت در چنین راهپیمایی، به مصاحبه پرداخت.

 

«زارع» نوجوانان تفتی است که به خبرنگار صبح تفت می گوید:« من از وقتی کوچک بودم همراه پدرم به راهپیمایی می آمدم؛ امروز هم روز قدس است و من برای دفاع از نوجوانان هم سال خود که زیر شکنجه اسرائیل هستند به راهپیمایی آمده ام.

«داوود کبیری» یکی از شهروندان تفتی است؛ وی در پاسخ به این سئوال که چرا با گذشت 37 سال از معرفی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، مردم ایران همچنان با تمام توان در این مراسم شرکت می کنند، گفت: روز قدس فقط برگزاری و حضور در یک راهپیمایی نیست بلکه جلوه کاملی از استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و زورگویی است.

وی ادامه داد: پیام حضور پرشور مردم در این راهپیمایی به اسرائیل و زورگویان عالم این است که هیچگاه هیچ ظلمی فراموش نخواهد شد و همانگونه که خداوند وعده داده است انتقام کسانی که مورد ظلم واقع شده اند را خواهد گرفت.

«علی پورطباطبایی» نیز از دیگر نوجوانان تفتی است؛ وی در مورد علت حضور در این راهپیمایی و در این گرما می گوید: روز قدس، روز دفاع از مردم فلسطین است؛ من هم آمده ام تا همراه با همه مردم از مظلومان فلسطین دفاع کنم.

«سلامت» نیز در پاسخ به این سئوال که اعلام روز قدس از سوی امام خمینی نشان دهنده چیست و چه مسئولیتی بر عهده ما می گذارد؟ گفت: امام خمینی(ره) از همان اوایل انقلاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند تا اولاً هم شعله فریاد دادخواهی مردم مظلوم فلسطین را در میان مسلمانان روشن کنند و هم به همه مردم بفهمانندکه مبارزه و جهاد در راه خدا تا نابودی کامل اسرائیل ادامه دارد.

وی ادامه داد: ما نیز وظیفه داریم تا با لبیک هرساله و پرشور به چنین فرمانی، برای نابودی کامل رژیم صهیونیستی تلاش کنیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش تفت نیز می گوید: حضور مردم شهرستان تفت همزمان با سراسر ایران در راهپیمایی باشکوه امروز نشان می دهد که مردم ایران با اتحاد و همدلی، خواهان محو شدن و نابودی اسرائیل از روی زمین هستند.

«ابوالفضل شبانی» ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، امروز صدای خرد شدن استخوانِ استکبارجهانی یعنی آمریکا و اسرائیل را می شنویم و انشالله روز نابودی این ایادی فرا می رسد و حکومت عدل امام مهدی(عج) برپا خواهد شد.

فرماندار تفت نیز گفت: حضور باعظمت و متحد مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس در همه بلاد اسلامی و حتی غیر اسلامی، نشانه روشنی از حمایت قاطع مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین است.

«محمود زارع رشکوئیه» ادامه داد: حضور یکپارچه مردم روزه دار، به مبارزان فلسطینی، این امید را می دهد که در مبارزه خود علیه اشغالگران قدس شریف، تنها نیستند.

انتهای پیام/س.ر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.