محتوا محتوا

گزارش صبح تفت از بارندگی های اخیر؛


بارش باران در شهرستان تفت به حدی بود که در بسیاری از روستای های شهرستان تفت سیل جاری شد و تفرجگاه های کوهستانی همچون دره گاهان تفت آبشار های زیبا و البته مقطعی را به خود دیدند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، بارش خوب باران در شهرستان تفت موجی از خوشحالی را در بین مردم این شهرستان ایجاد کرده و از نگرانی های آنها در خصوص کاهش بارندگی های پاییزی کاسته است.

با بارش شدید باران این نعمت الهی در سال زراعی جدید، کشاورزان را به سالی پر آب و پرمحصول امیدوار کرد این بارندگی همچنین در برخی از نقاط موجب آبگرفتگی شد.

یکی از اهالی روستای باغ مهدی تفت با ابراز خوشحالی در خصوص بارش باران گفت: خدا را شاکرم که نعمت الهی خود را که این منطقه شدیدا به این بارندگی ها نیاز دارد را خیلی زود بر مردم آورد.

باغیانی ادامه داد: امیدواریم روند بارندگی ها ادامه داشته باشد تا زمین های خشکیده تفت سیرآب شود و کشاورزان بتوانند سال پر برکت و پر رونقی داشته باشند.

وی افزود: در دو روز گذشته  بارش 14 ساعته باران را در این روستا شاهد بودیم به گونه ای که شدت باران باعث تعجب من و دیگر مردم و راه افتادن سیلاب هایی شده بود.

 

دبیر شورای مدیریت بحران شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت در رابطه با میزان بارش طی دو شبانه روز اخیر در شهرستان تفت گفت: خوشبختانه بارش چند ساعته و متداوم باران در شهر تفت و روستاهای شهرستان باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان شده است.

وی با بیان اینکه شدت باران در بعضی از مناطق روستایی شهرستان به حدی بود که باعث جاری شذن سیلاب در مسیر رودخانه ها شد، اذعان داشت: تاكنون گزارش خسارت آنچناني از بارش ها به اين مديريت ارسال نشده است. 

«علی اکبر سبزواری» میزان بارش در شهر تفت را 8 میلی متر دانست و افزود: روستای «دره شیر» تفت با مجموع 52 میلی متر بارندگی از ساعت 6:30 صبح شنبه تا 6:30 صبح امروز یکشنبه بیشترین میزان بارش را در استان یزد و شهرستان تفت داشته است.

وی ادامه داد: بعد از دره شیر، روستای سلطانب سانیج تفت با مجموع 44 میلی متر بارندگی، بیشترین میزان بارش در استان و شهرستان داشته است.

سبزواری همچنین میزان بارندگی در دیگر مناطق شهرستان تفت را به شرح ذیل دانست:

 

بارش باران در شهرستان تفت به حدی بود که در بسیاری از روستای های شهرستان تفت سیل جاری شد و تفرجگاه های کوهستانی همچون دره گاهان تفت آبشار های زیبا و البته مقطعی را به خود دیدند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.