محتوا محتوا

کی خورد و کی بُرد؟!


بعد از تجربه تلخ هتل فراز، مردم با یک پروژه دیگر روبرو شدند به نام هتل قبله!! که گویا دست برخی یقه سفیدانی در کار است که قبله عالمِ برخی ها به حساب می آیند.

به گزارش صبح تفت، شهرستان تفت به دلیل موقعیت نزدیک خود به مرکز استان و شرایط آب و هوایی همیشه مورد مناسبی برای ویلاسازی و انبوه سازی بوده است.

از این رو زمینه های فراوانی هم برای سودجویان و غارتگران ایجاد شده است و - گویا همچنان ادامه دارد- که به راحتی زمین های تفت را با عناوین کاربری مختلف به تاراج ببرند.

با روکار آمد دولت اصلاحات، استان یزد به عنوان یک شهر تاریخی هنوز دارای یک هتل مناسب نبود و به همین خاطر ایجاد یک هتل 5 ستاره! با دریاچه و امکانات رویایی بهترین بهانه بود تا بساط زمین خواری برای برخی ها پهن شود.

در دوران فرمانداری صلواتی داستان مجموعه فرهنگی، تفریحی و توریستی «هتل فراز» را می توان اوج ماجرای واگذاری بی حد و حساب زمین به یک شخص حقیقی عنوان کرد که ضمانتی هم برای اجرای طرح از او اخذ نشد و حتی خدمات موتوری شهرداری در زمان صدارت شهردار وفت برای پیشرفت پروژه ، رایگان و فی سبیل الله!! در اختیار او نهاده شد.

اما گویا نهایتا این پروژه با مرگ ناگهانی صاحب پروژه!  به کما رفت و شنیده ها حاکی از آن است که آخرین قطعه این زمین با تمام امتیازاتش به کمیته امداد امام خمینی استان واگذار شده است!!

جالب اینکه بنا به اظهار نظر برخی کارشناسان 11 هکتار این پروژه بیرون از شهر تفت است و  جالب تر اینکه برای واگذاری زمین های این به اصطلاح هتل مزایده مبهم، غیر شفاف و بدون اطلاع رسانی!! برگزار می شود... چرا؟

حال کی خورد؟ و کی بُرد؟ خدا می داند!!!

بعد از تجربه تلخ هتل فراز، مردم با یک پروژه دیگر روبرو شدند به نام هتل قبله!! که گویا دست برخی یقه سفیدانی در کار است که قبله عالمِ برخی ها به حساب می آیند... آغاز این پروژهم قریب به بیش از 10 سال پیش کلیک خورد و تاکنون به غیر از چند درخت و یک ساختمان نیمه کار هنوز چیزی عاید این شهر نشده است!

حال کی خورد؟ کی بُرد؟ خدا می داند؟!!!

خدا رو شکر خود مسئولان تفت هم اذعان دارند که این شهر از نظر وسعت دیگر جای برای پیشرفت ندارد و  تفتی ها باید با همین وضع دست و پنجه نرم کنند... البته تخریب بی حد و حصر باغات تفت برای ساخت و ساز به خاطر چندغاز پولی که نصیب دستگاه ها و نهادهای خاص!  می شود هم جای بحث دارد که در این نوشتار مجال آن نیست.

متاسفانه هنوز برای مردم تفت واگذاری زمین در کنار شهرک صنعتی سفید کوه برای احداث «مهمانسرای انصار» برای افاغنه جای سؤال است که به اذعان خود مسئولان بهترین موقعیت و شرایط آب و هوایی در اختیار آن ها گذاشته شد و هنوز نتیجه کار برای کسی مشخص نیست!!!

خدا رو شاکریم که تفت دیگر زمین به درد بخور برای چپاول و غارت ندارد و گر نه مردم تفت هر روز باید شاهد افتتاح پروژه هتل های  5 ستاره در شهرشان می بودند... البته سکوت و نجابت مردم تفت هم، برخی ها را به خیال غلط گماشته است و گمان کنند می  شود سر تفتی جماعت را شیره مالید!!!

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.