محتوا محتوا

با سلسله گزارشات نگاه مثبت دولت تدبیر و امید همراه شوید:


متاسفانه وجود مشکلات ساده ای باعث شده تا جوانان عطای ورزش را به لقایش ببخشند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، وجود فضاهای تفریحی و ورزشی در هر شهر و روستایی نقش مهمی در پر کردن اوقات فراغت جوانان و روی آوردن آنها به ورزش و تفریحات سالم دارد.

یکی از فضاهای مهم ورزشی در هر شهر و استانی سالن های ورزشی است که بیشترین استقبال کننده را نیز دارد اما متاسفانه وجود مشکلات ساده ای باعث شده تا جوانان عطای آن را به لقایش ببخشند.

به عنوان مثال سالن «پهلوان یزدی بزرگ یا ابراهیم حلاج تفتی»، شهر تفت در سال 1389 افتتاح شد اما بعد از چندین سال افتتاح با مشکلات ابتدایی روبروست.

وجود مشکلاتی از جمله راه خاکی و پر پیچ و خم، قیمت اجاره زیاد، نبود سیستم گرمایش و تجربه ورزش در دمای تقریبا صفر درجه در این سالن باعث نارضایتی و انتقاد جوانان شده است.

«حسین جعفری» یکی از جوانان ورزشکار تفتی است که از این سالن استفاده می کند؛ وی در رابطه با مشکلات این سالن می گوید: این سالن ورزشی چند سالی است که افتتاح شده اما هنوز راه ورودی آن نه تنها خاکی بلکه سنگلاخ است و اگر کسی با موتور بیاید شاید زمین بخورد.

وی با بیان اینکه این جاده خاکی حتی روشنایی هم ندارد، ادامه داد: این سالن دور از مرکز شهر قرار دارد و جاده ورودی آن این وضع است؛ اگر کسی بخواهد از میدان قدس تا این سالن بیاید حداقل 15 دقیقه در مسیر است.

«جعفری» با گلایه از اجاره بالای هر سانس این سالن، افزود: گازرسانی به این سالن انجام شده و شوفاژ خانه هم دارد اما اغلب مواقع سیستم گرمایشی آن خاموش و فضای سالن بسیار سرد است و در ازای آن 20 هزار تومان برای هر سانس یک ساعت و نیمی گرفته می شود.

این جوان ورزشکار می گوید: محیط بیرون سالن نیز به حال خود رها شده است و هیچ کسی به فکر آن نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که «چرا از سالن های دیگر تفت استفاده نمی کنید؟» می گوید: تفت سالن ورزشی دیگری که همگانی باشد ندارد، یک سالن آموزش و پروش(قدس) و یک سالن اداره کار(کارگران) وجود دارد که اختصاص به دستگاه های خاص دارند و اجاره آن بالا است؛ سالن تختی هم بخاطر کف پوش فرسوده قابل استفاده نیست و سالن هلال احمر نیز کوچک است.

 

حال باید دید نگاه مثبت دولت تدبیر و امید دقیقاً کجاست و کی نگاه دولت به این مشکلات معطوف خواهد شد؟ آیا اصلاً اراده ای برای حل مشکلات این چنینی وجود دارد؟! و یا فقط مسئولان فقط حرف می زنند؟

انتهای پیام/م*


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.