محتوا محتوا

خطیب جمعه نیر:


امام جمعه نیر و سخوید گفت: مسئولان به جای کشاندن اختلافات خود به رسانه ها با حرکت انقلابی به پرونده مفاسد اقتصادی رسیدگی کنند و توپ را در زمین یکدیگر نیاندازند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه نیر خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره ضرورت روحیه و عمل انقلابی برای عبور از مشکلات امروز کشور، گفت: امروز مطالبه رهبری از مسئولان روحیه انقلابی گری در عمل و جامعه و تقویت وبه کارگیری نیروهای انقلابی و جلوگیری از رشد و تقویت نیروهای معارض است.

وی با بیان ضرورت و اهمیت عمل به توصیه های رهبر انقلاب، افزود: اگر درعمل به فرامین مقام معظم رهبری جامعه عمل پوشانده شود نه تنها مقاومت اقتصادی و مبارزه با فساد در جامعه تحقق پیدامی کند بلکه واژه ها و الفاظ مهمی چون دموکراسی و فرهنگ وهنر وحقوق شهروندی فقط در لفظ باقی نمی مانند ودر عمل نیز جامه عمل می پوشند.

امام جمعه نیر در ابتدای خطبه دوم نیز خود و همگان را به رعایت تقوای الهی سفارش نمودند و در ادامه به مهمترین مطالبه امام خمینی ره و مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن روحیه انقلابی و انقلابی گری پرداختند;

حجه الاسلام دهقانپور مطالبه رهبر معظم انقلاب از مسؤولان را پیاده نمودن  روحیه انقلابی گری در عمل و جامعه و تقویت وبه کارگیری نیروهای انقلابی و جلوگیری از رشد و تقویت نیروهای معارض با نظام دانسته وبا اشاره به دیدار نخبگان با ایشان به ابراز محبت و حمایت رهبری از جوانان انقلابی و مؤمن اشاره نمودند;

وی در ادامه با بیان اینکه اگر درعمل به فرامین مقام معظم رهبری جامعه عمل پوشانده شود نه تنها مقاومت اقتصادی و مبارزه با فساد در جامعه تحقق پیدامی کند بلکه واژه ها و الفاظ مهمی چون دموکراسی و فرهنگ وهنر وحقوق شهروندی فقط در لفظ باقی نمی مانند و در عمل نیز جامه عمل می پوشند.

خطیب جمعه نیر تشخیص موقعیت و زمان و مکان واقدام و حرکت مناسب با آن را از ملازمات روحیه انقلابی دانسته و با اشاره به سالروز ولادت امام عسکری (ع) درهشتم ربیع الثانی، اقدام حضرت به نامه نگاری با شیعیان را _ باتوجه به موقعیت خاص سیاسی و مدت عمر و امامت کوتاه آن حضرت، یک حرکت و اقدام متناسب با زمان ازطرف حضرت دانست.

دهقانپور، سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) در دهم ربیع الثانی و حرکت آن بانوی بزرگوار را که در جهت یاری ولی زمانش صورت گرفت را یادآور و نمونه دیگری از بصیرت و اقدام به موقع شکل گرفته دانست و تصریح کرد: به برکت وجود آن حضرت امروز شهر قم مرکز مخابره اسلام واقعی به جهان می باشد.

امام جمعه سخوید و نیر با انتقاد از رفتار مسؤولان نظام در برخورد با مفاسد اقتصادی و دوقطبی کردن جامعه در آستانه انتخابات از آنها خواست که به جای کشاندن اختلافات خود به رسانه ها با حرکت انقلابی خود به پرونده مفاسد اقتصادی رسیدگی کنند و توپ را در زمین یکدیگر نیاندازند.

وی  با اشاره به سالروزترور و شهادت احمدی روشن از شهداء هسته ای در 21 دیماه 90 ترور این دانشمند هسته ای را نشانه به بن بست رسیدن استکبار بیان کرد.

 

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.