محتوا محتوا

گزارش/


آنچه این روزها و در آستانه گرم شدن تنور انتخابات دیده می شود سردرگمی جریان تبلیغات در شهرهایی همانند تفت است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، چند روزی از آغاز تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می گذرد و کم کم تنور انتخابات در حال گرم شدن است.

نقش ستاد انتخابات در برگزاری انتخاباتی  پرشور، بی طرفانه و عزت آفرین، به عنوان متولی اصلی اجرای انتخابات نقشی کلیدی و اساسی است.

ستادهای انتخابات در سراسر کشور بر اساس ستاد های کلی وزارت کشور متولی برگزاری روند های مختلف انتخابات از قبل از ثبت نام تا پایان ریاست جمهوری بر اساس مر قانون هستند.

*هنوز قانون تبلیغات ریاست جمهوری ابلاغ نشده است!/ سردرگمی کاندیداهای شورای شهر

اما آنچنه که این روزها دیده می شود سردرگمی در فعالیت های ستادانتخابات است به عنوال مثال در شهرستان تفت ستاد تبلیغاتی کاندیداها در حال راه اندازی و فعالیت است ولی هنوز قانون تبلیغات ریاست جمهوری اعلام و ابلاغ نشده است و بر خلاف هر دور از انتخابات که مکان هایی در شهر برای نصب تبلیغات کاندیداها پیشی بینی می شد، با گذشت چند روز از آغاز تبلیغات ریاست جمهوری، هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است.

همچنین کاندیداهای شورای شهر با انبوهی از سئوالات در تهیه و آماده سازی محتوای های تبلیغاتی خود مواجه هستند.

یکی از کاندیداهای شورای شهر به نام «ب» در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، گفت: اکثر کاندیداهای انتخابات شورای شهر در حال آماده سازی محتوای ها تبلیغاتی خود برای انتخابات هستند اما با آنکه نتایج تایید صلاحیت به کاندیداها اعلام شده ولی خبری از قانون تبلیغات شوراها نیست.

وی ادامه داد: کاش ستاد انتخابات شهرستان تفت در کنار اعلام وضعیت صلاحیت ها، قانون تبلیغات را در اختیار افراد قرار می داد.

خبرنگار صبح تفت برای پاسخ به این ابهامات به سراغ رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان تفت رفت تا توضیحات وی را بشنود.

*ستاد انتخابات استان باید پاسخگوی مسائل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری باشد

«علی صالحی» در رابطه با چرایی عدم اعلام قانون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، گفت: سئوالات و مسائل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را ستاد انتخابات استان باید پاسخ بدهد و موضوع شهرستانی نیست است که قانون آن از شهرستان ابلاغ شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا «قانون تبلیغات ریاست جمهوری از ستاد انتخابات استان یزد ابلاغ شده است یا نه؟» این سئوالی است که پاسخ آن را باید خود ستاد انتخابات استان بدهد.

*قانون محکمی برای برخورد با کاندیداهای مختلف پیش بینی نشده است

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان تفت در رابطه با عدم پیش بینی مکان هایی برای نصب تبلیغات در شهر تفت گفت: هماهنگی های لازم با شهرداری انجام شده است و طبق قانون شهرداری باید مکان هایی را برای این امر پیش بینی کند.

«صالحی» تصریح کرد: اما مسئله ای که شهرداری را با مشکل مواجه کرده، این است که کاندیداها تبلیغات خود را در مکان هایی غیر از محل های پیش بینی شده نصب می کنند که این موضوع علاوه بر چندبرابر کردن هزینه های شهرداری،  ماهیت مکان های پیش بینی را زیر سئوال می برد.

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا قانون پیش بینی ای برای برخورد با چنین تخلفاتی دارد یا نه؟» نیز اذعان داشت: متاسفانه قانون تاثیرگذاری و محکمی برای برخورد با کاندیدا مختلف وجود ندارد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.