محتوا محتوا

صبح تفت گزارش میدهد


سرویس حمل و نقل عمومی درون شهری تفت یکی از مسائل و مشکلات مهم است که گریبان گیر شهر تفت و مردمان این دیار است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شهر تفت در جنوب غربی استان یزد و در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است کوچک بودن خود شهر تفت و بویژه خطی بودن جغرافیا این شهر بدین معنی که یک خیابان اصلی از ورودی تا خروجی تفت وجود دارد و ساخت و ساز شهر حول محور این خیابان انجام شده است مشکلات خاصی را برای این شهر پدید آورده است.

شهر تفت از محله های متفاوتی از قبیل «سرده»، «تل مختار و باغ مورتین»،«گرمسیر»،«سلطان آباد»، «حسینی»، «غیاث آباد»، «باغ گلابدان»،«بازار»،«شوده» و «برالسویه» و شهرک های مانند «قدس»، «شهید صدوقی»،«احرار»،«جانبازان»، «بهاران» و «امام علی(ع)» تشکیل شده است که همین تعدد محلات نیز مشکلات خاصی برای این شهر پدید آورده است.

یکی از مشکلات مهم و اصلی شهر تفت وضعیت سرویس حمل و نقل درون شهری است به گونه ای که محله های متعدد و کوچک شهر تفت و وجود یک خیابان اصلی در شهر تفت باعث شده است تا مردم تفت در استفاده از تاکسی ها و مینی بوس های حمل نقل و عمومی دچار مشکل شوند.

 

«رضا دهقانی» یکی از شهروندان تفتی است که در محله شهید رجایی تفت زندگی می کند و می گوید: جابجا شدن در شهر تفت بدون داشتن وسیله نقلیه شخصی دشوار است چراکه تاکسی ها به داخل محله ها نمی روند و فقط مسافرکشی را در خیابان اصلی شهر تفت انجام می دهند.

وی ادامه می دهد: من وقتی بخواهم از شهرک شهید رجایی که محل زندگی خودم هست به جای دیگری از شهر یا حتی مرکز شهر که بازار است، بیایم؛ مجبورم تا خیابان اصلی شهر را پیاده آمده و ادامه مسیر را با تاکسی تا اتوبوس بروم.

«حسین فلاح» از دیگر شهروندان تفتی است که می گوید: متاسفانه در شهر تفت ایستگاه تاکسی وجود ندارد و تنها ایستگاه تاکسی ها فقط در کنار حسینیه امام(ره) و بازار است و همین موضوع باعث شده تا اصلا استفاده از تاکسی چیزی مبهمی در تفت باشد.

وی ادامه می دهد: شما اگر از عموم مردم تفت بپرسید آیا تفت تاکسی دارد و یا از تاکسی استفاده می کنید پاسخ دقیق دریافت نمی کنید.

فلاح، مبلغ کرایه را از دیگر مشکلات تاکسی ها در تفت می داند و می گوید: متاسفانه تعیین نرخ برای تاکسی های تفت مناسب نیست چراکه کرایه از خیابان اصلی شهر تفت به داخل محلات تفت تقریبا دربست حساب می شود و مقرون به صرفه نیست.

رئیس شورای شهر تفت در این رابطه می گوید: وضعیت سرویس حمل و نقل عمومی درون شهری تفت پس از مطالبه شهروندان و اعتراض آن ها نسبت به وضعیت تاکسی ها طی هماهنگی های شورای اسلامی شهر و شهرداری، ساماندهی شد.

«سیدمهدی اعرابی» افزود:سرویس دهی توسط 2 دستگاه مینی بوس هیوندای کروز انجام می شود و نرخ کرایه هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: شروع حرکت صبح ها از ساعت های 8:30، 10، 12 و عصر ها از ساعت های 16:30 و 18:30 می باشد که در دو مسیر، میدان امام، 22 بهمن، بهاران، جانبازان، احرار، دارایی، میدان قدس، میدان امام حسین، بلوار حسینی، شهرک شهید صدوقی، سلطان آباد، گرمسیر، خیابان جمهوری اسلامی، میدان امام و همچنین مسیر میدان امام، خیابان جمهوری اسلامی، تل مختار، باغ مورتین، راحت آباد، شهید رجایی، طالقانی، شوده علیا، 22 بهمن، میدان امام انجام می شود.

اعرابی خاطرنشان کرد: این سرویس دهی به مدت 1 ماه بصورت آزمایشی انجام می شود و پس از آن تصمیم گیری مجدد بعمل خواهد آمد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.