محتوا محتوا

گزارش تصویری-تشریحی صبح تفت؛

سومین جشنواره «بانوی روستا» در اسلامیه؛ جلوه ای کامل از تحقق اقتصاد مقاومتی


برگزاری سومین جشنواره «بانوی روستا» در روستای اسلامیه تفت مصداق کاملی از تحقق اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، سومین جشنواره بانوی روستا با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد، مدیرکل حوزه استاندار، مدیران کل بانوان و حراست استانداری یزد، مدیر کل میراث فرهنگی استان، فرماندار و جمع دیگری از مسئولان شهرستان تفت در بافت تاریخی روستای اسلامیه تفت برگزار شد.

این جشنواره برای سومین سال پیاپی همزمان با 10 فروردین ماه و روز تفت برگزار شد.

سومین جشنواره «بانوی روستا» با هدف جذب گردشگران و ارائه دستاورد های زنان روستایی جشنواره نوروزی بانوی روستا در بافت تاریخی روستای فراشاه برگزار شد

جشنواره امسال با رویکرد امید در روستا و در راستای شعار اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید در بافت تاریخی روستای اسلامیه برگزار که برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، تولیدات محلی روستا و پخت غذاهای های محلی توسط بانوان از جمله برنامه های این جشنواره بود.

روستای اسلامیه شهرستان تفت در دره ای عریض در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان و ۱۰ کیلومتری مرکز شهرستان تفت در دامنه شمالی شیرکوه قرار دارد.

این روستا از قدیم الایام تا به حال به علت واقع شده در مسیر مسافرین به عنوان یک قطب تجاری که بیشترین خدمات رفاهی به مسافرین و رهگذران ارائه می دهد، مطرح بوده و روز به روز بر واحد های خدماتی و تجاری آن افزوده شده و هم اکنون به عنوان یک قطب تجاری شهرستان تفت در خدمت شهروندان و مسافرین است که این انگیزه و فاصله کم این روستا با مرکز شهرستان باعث شده تا ساکنین روستا کمتر مهاجرت نمایند و حتی این روستا به منطقه ای مهاجرت پذیر تبدیل شود.

از روستای اسلامیه تفت می توان به عنوان روستای نمونه این شهرستان نام برد که خدمات ارزنده ای را به انقلاب اسلامی داشته و دارد؛ هدیه ۲۰ شهید گلگون کفن به انقلاب اسلامی و همچنین تعداد زیاد جانبازان، آزادگان، رزمندگان و بسیجیان این روستا نمونه ای بارز از آن است که امروزه از این روستا به نام روستای شهیدیه ی شهرستان تفت یاد می شود.

این جشنواره به همت شورا و دهیاری روستای اسلامیه برگزار شد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.