محتوا محتواشورای شهر تفت که توانایی تامین هزینه تدفین شهدا در بوستان را ندارد چرا پیشنهاد میدانی را که هنوز احداث نشده می دهد؟ و چرا اینکه سخن از تقبل ساخت مقبره شهدا در میدان بصیرت می کند؟

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شورای شهر تفت در نامه اعلام مخالفت با تدفین شهدای گمنام در شهر تفت، مکان هایی را به عنوان پیشنهاد ارائه کرده بود

از جمله مکان های پیشنهادی که در حیطه اختیارات شورای شهر تفت میدان بصیرت شهر تفت بوده که شورای شهر تفت طی پیشنهادی نوشته« میدان بصیرت که در مسیر بلوار نهم دی قرار دارد؛ تناسب بیشتری با مقام والای شهدا و حمایت از ولایت فقیه دارد؛ مایه افتخار شورا است که در صورت موافقت با تدفین شهید در این مکان، بهسازی فضا و ساخت مقبره شهدا را تقبل نماید که قطعا برکات وجود شهدا باعث رونق آن منطقه خواهد شد؛ و بزودی پروژه بزرگ احداث پارک بانوان در این مکان آغاز می گردد»

پیشنهاد دیگر شورای شهر تفت روبروی دانشگاه پیام نور بوده است؛« در ورودی شهر تفت در مقابل دانشگاه پیام نور احداث میدانی بزرگ در دستور کار شورا می باشد که مزین به اسم امام جمعه است؛ در صورت موافقت با تدفین شهید بزرگوار در این مکان که سبب تبرک و تیمن مسافرین و شهروندان در ورود به تفت می باشد شورای شهر آمادگی تسریع در آماده سازی و تکمیل میدان را اعلام می دارد.»

همچنین رئیس شورای شهر تفت در گفتگو با یکی از رسانه ها، آمادگی این شورا برای بهسازی تپه کوهی کنار بوستان بنایی را نیز برای تدفین شهدا اعلام می کند.

 

در پیشنهاد اول، شورای شهر تفت با تایید ضمنی اینکه میدان بصیرت در حال ظاهر رونقی ندارد و با تدفین شهدا رونق خواهد گرفت؛ همچنین شورای شهر از تقبل هزینه های تدفین و ساخت مقبره برای شهدا خبر می دهد.

در پیشنهاد دوم، شورای شهر تفت میدان که هنوز وجود خارجی ندارد را پیشنهاد می کند و می گوید میدانی در ورودی شهر تفت قرار است ساخته شود که این مکان مناسبی برای تدفین شهدا است.

شورای شهر همچنین در رابطه با تپه کوه بوستان بنایی نیز آمادگی برای بهسازی و مناسب سازی مکان را اعلام می کند.

سئوال جدی این است که شورای شهر که توانایی تامین هزینه تدفین شهدا در بوستان را ندارد چرا پیشنهاد میدانی را که هنوز احداث نشده می دهد؟ و چرا اینکه سخن از تقبل ساخت مقبره شهدا در میدان بصیرت می کند؟

اگر سخن در بی پولی است مگر هزینه تدفین شهدا در بوستان بیشتر از هزینه ساخت یک میدان و یا کوه خواهد بود؟؟؟

به نظر شورای شهر در رفتار و همچنین بیانیه اخیر خود به جای پاسخ به افکار عمومی به دنبال فرافکنی است به گونه ای که در بیانیه به غیر بومی بودن برخی مسئولان کنایه زده و می نویسد:«متاسفانه یک مسئول غیر تفتی که الان در راس یکی از نهادهای امنیتی شهرستان قرار دارد» در حالی خود شورای شهر تفت کسی را به عنوان شهردار تفت برگزیده اند که میبدی است!!!

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان