محتوا محتواچه بسا بسیاری از مردم - که البته تعداد ان ها کم نیست- شهر را با میدان بسکتبال اشتباه می گیرند و نه تنها زباله درون سطل ها نمی اندازند بلکه با یک پرتاب ناقص، زباله های خود را حین حرکت به ده ها متر آن ور تر پرتاب می کنند!!!!

به گزارش صبح تفت، مدیریت خدمات شهری از جمله مدیریت های ظریفی است که اگر یک روز از آن غفلت شود مردم به چشم خود خواهند دید که نمی توان یک روز بدون آن سر کرد اما در این میان شهر تفت به عنوان یک شهر نمونه گردشگری- به ادعای مسئولان- باید در این زمینه قوی تر عمل کند.
اما متاسفانه شهر تفت علیرغم سیل جمعیت در روزهای آخر هفته، پنجشنبه و جمعه ها از نبود خدمات شهری یا بهتر بگوییم عدم جمع آوری زباله رنج می برد.

اگر در روز جمعه کمی در بین کوچه محلات تفت قدم بزنید بوی تعفن زباله های انباشته شده حالتان را به بدترین نوع ممکن به هم می زند!!
وجود سطل های زباله با قدمت چند دهه ای و دهانه های باریک و البته حجم کم عامل اصلی انباشت زباله در خیابان های تفت است چه بسا بسیاری از مردم - که البته تعداد ان ها کم نیست- شهر را با میدان بسکتبال اشتباه می گیرند و  نه تنها زباله درون سطل ها نمی اندازند بلکه با یک پرتاب ناقص، زباله های خود را حین حرکت به ده ها متر آن ور تر پرتاب می کنند!!!!

خدمات شهری در تفت در روزهای جمعه یا تعطیل است یا به طوری برنامه ریزی شده که در دو روز آخر هفته در محلات پر ازدحام شهر به چشم نمی آیند ولی به هر حال بیماری های حاصل از این زباله ها برکسی پوشیده نیست علیرغم ایتکه وجود حیوانات ولگرد در پای این سطل ها مردم و خانواده ها را تهدید می کند.

هر چند برای تمام پارک های شهر تفت سطل های  زباله در نظر گرفته شده اما در تابستان امسال علیرغم وجود 5 پارک و بوستان اصلی، سطل های زباله ظرفیت اشغال های تولید شده مردم را نداشت و هر صبح شنبه هجوم زباله ها و نخاله ها چهره باغ شهر تفت را خدشه دار می کرد همچنان می کند.

شهرداری تفت که گویا کمبود بودجه در این ساله های اخیر آن را به انزوا کشانده است باید حداقل در بهداشت و جمع اوری زباله اهتمام بیشتری بورزد تا نه مردم و نه گردشگرانی که به این شهر می آیند از چهره کثیف آن دلزده نشوند.

انتهای یپام/م*
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.