محتوا محتوا

لابی گری های بی نتیجه؛


شنیده ها حکایت از آن دارد که پیگیری های شورای شهر تفت و حامیان شهردار معرفی شده برای حل مشکل گزینه معرفی شده برای بدست گرفتن مدیریت شهرداری تفت به نتیجه نرسیده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، طبق ماده 71 قانون شوراها، شورای اسلامی شهر موظف است بلافاصله پس از رسمیت‌یافتن نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام ‏نماید.

اولین و اصلی ترین اقدام شورای شهر تفت بعد از مراسم تحلیف انتخاب شهردار است؛ انتخاب شهردار از مهمتر‌ین تصمیمات شورای شهر برای آینده کاری خود و توسعه شهر است و سنجش گزینه‌های مختلف در این قالب‌ها می‌تواند به تصمیم مناسب برای آینده شهر کمک کند و البته شاخص‌های مورد نظر شورای شهر در دست مردم و رسانه‌ها باشد تا به شهردار آینده در دسترسی به اهداف تعیین‌شده کمک کنند و یا در صورت فراموشی و یا انحراف از برنامه، تذکر داده شود.

شایعات و بحث های گوناگون و زیادی در طول مدت 3 ماهه انتخابات تا آغاز بکار شورای شهرتفت در گوشه و کنار بازار و رسانه ها مطرح شد.

برخی گمانه زنی ها حکایت از رایزنی با اشخاصی چون«فرامرز رمضانی» شهردار اسبق منطقه 2 یزد و مدیر سرمایه گذاری و مشارکتی شهرداری یزد، «خباز زاده»عضو دوره های سوم و چهارم شورای شهر یزد، «محمد حسین دهستانی» شهردار سابق حمیدیا و رئیس بازرسی شهرداری یزد برای مدیریت شهرداری تفت داشت.

برخی ها از ابقای شهردار فعلی تفت سخن می گفتند؛ اما شورای شهر تفت به صورت چراغ خاموش با بررسی و گرفتن برنامه از افراد مختلف نهایتاً با انتخاب شهردار فعلی تفت به عنوان سرپرست، به طور غیر رسمی از انتخاب «محمد رضا پیرنیا» به عنوان شهردار تفت خبر داد.

رییس شورای شهر تفت نیز در گفتگویی با خبرنگار صبح تفت، در رابطه با دلیل معرفی و انتخاب پیرنیا به عنوان شهردار تفت گفت: انتخاب «پیرنیا» پس از تحقیق و بررسی رزومه و سوابق کاری و نیز مذاکره و بحث حضوری با وی و با اتفاق آرا شورای شهر انجام شد.

«مهدی اعرابی» ادامه داد: «پیرنیا» تحصیلات مرتبط، سوابق اجرایی، مدیریت مناسب در حوزه های مختلف شهرداری و دارای ویژگیهای اخلاقی و شخصیتی ارزشمندی است که به عنوان گزینه منتخب شورا به استانداری یزد جهت مراحل گزینشی و صدور حکم معرفی شده است.

اکنون با گذشت سه ماه از معرفی گزینه شهرداری تفت به استانداری برای صدور حکم، هنوز وضعیت گزینه معرفی شده توسط شورای شهر تفت در هاله ای از ابهام قرار دارد؛ وضعیت «پیرنیا» در حالی مبهم است که حکم اکثر شهرداران استان یزد صادر شده است.

شنیده ها حکایت از آن دارد که پیگیری های شورای شهر تفت و حامیان شهردار معرفی شده برای حل مشکل گزینه معرفی شده برای بدست گرفتن مدیریت شهرداری تفت به نتیجه نرسیده و امکان امضای حکم به دلیل برخی موارد ممکن نیست.

برخی شنیده ها هم از تعلل خود «پیرنیا» برای پذیرفتن سمت شهرداری تفت و اعلام انصراف از این سمت حکایت دارد.

به هر حال آنچه که از شرایط و اتفاقات هویداست انتصاب «محمدرضا پیرنیا» به عنوان شهردار تفت منتفی است و شورای شهر تفت باید به فکر گزینه دیگری برای مدیریت شهری تفت باشد.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.