محتوا محتوا

امام جمعه نصرآباد تفت:


امام جمعه نصرآباد در خطبه های این هفته نمازجمعه گفت: برای مقابله و سازگاری با خشکسالی دو دسته اقدام و عمل باید صورت بگیرد، دسته اول، عمل و توجه مردم و دسته دوم، عمل و اقدام مسئولان است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه نصرآباد تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به خشکسالی ها پی در پی در شهرستان تفت گفت: متاسفانه کمبود بارش باران در شهرستان و خشکسالی ها پی در پی مشکلات زیادی را برای مردم بویژه کشاورزان ایجاده کرده است.

حجت الاسلام مهدی قانعی بابیان اینکه برای مقابله و سازگاری با خشکسالی دو دسته اقدام و عمل باید صورت بگیرد، تصریح کرد: دسته اول، عمل و توجه مردم است؛ یعنی مردم باید با صرفه جویی در مصرف آب و همچنین اصلاح الگوی مصرف در مدیریت اندک آب موجود نیاز نهایت دقت را لحاظ کنند.

وی ادامه داد: دسته دوم، عمل و اقدام مسئولان است؛ مسئولان شهرستان باید با پیگیری و برنامه ریزی ها لازم اصلاح الگوی کشاورزی و حرکت به سمت گیاهان کم آب خواه، تامین و انتقال آب از منابع آبی خلیج فارس و همچنین احیا و کمک به قنوات را در دستور کار خود قرار دهند.

خطیب جمعه نصرآباد تفت در بخش دیگری از سخنان خود باردیگر توصیه ها و نکات کلیدی بیانات رهبر انقلاب در ایام عید را یادآور شد و گفت:  ۳۹ سال از عمر بابرکت جمهوری اسلامی می گذرد هر چند که دشمنان توطئه های زیادی جهت مقابله با این نظام طرح ریزی کردند که با مقاومت و پیشتیبانی مردم و جانفشانی شهدا، دشمن به نتیجه ای نرسیده است اما در بحث اقتصاد و مشکلات معیشتی مردم ایران ضعف و دشواری ها مواجه هستند که باید برای رفع آن تلاش شود.

حجت الاسلام قانعی افزود: اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی محورهای اصلی مورد تاکید رهبرانقلاب است که همانگونه ایشالن فرمودند اگر به آن درست عمل شود ما جزو چند اقتصاد برتر دنیا خواهیم بود.

وی به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز اشاره ای کرد و اذعان داشت:  تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلام و افتتاح حساب ۱۰۰به فرمان امام خمینی از برکات مهمی است که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شد.

امام جمعه نصرآباد افزود: مهمترین وظیفه این نهاد تهیه طرح برای ساخت منزل برای محرومان، آماده سازی و واگذاری زمین جهت ساخت مسکن در روستاها است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.