محتوا محتوا

مسئول دبیرخانه شورای ترافیک استان خبر داد؛


مسئول دبیرخانه شورای ترافیک استان یزد گفت: برخلاف تصور مردم، آمارها نشان می دهد، 70 درصد از تصادفات ناشی از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است و نقص جاده ها، وسایل نقلیه و محیط در مراتب بعدی قرار دارند.

به گزارش صبح تفت به نقل از صبح مهریز؛ مسئول دبیرخانه شورای ترافیک استان یزد با بیان اینکه ایران نهمین کشور در جهان در زمینه وقوع حوادث رانندگی است خاطرنشان کرد: وضعیت ایران از اروپا نیز بدتر است به طوری که جاده های آلمان سه برابر جاده های کشور ماست اما در سال 2013 آمار تلفات انسانی در جاده های آلمان سه هزار نفر و در سوانح رانندگی ایران 18 هزار نفر بود.

محمد منتظر تصریح کرد: برخلاف تصور مردم که فکر می کنند وقوع حوادث رانندگی به خاطر وسایل نقلیه یا جاده ها است، آمار ها نشان می دهد علت 70 درصد از حوادث رانندگی، عوامل انسانی است و نقص جاده ها، وسایل نقلیه و محیط، در مراتب بعدی قرار دارند.

این مسئول ادامه داد: 80 درصد از علل مرگ و میر ایرانی ها، ضربه به سر و خونریزی مغزی به دلیل استفاده نکردن از کلاه و کمربند ایمنی بوده است.

وی به باورهای غلط برخی از مردم و رانندگان درخصوص استفاده نکردن از کلاه و کمربند ایمنی اشاره کرد و گفت: همواره خطر در کمین است و حادثه خبر نمی کند؛ به طوری که  80 درصد از سوانح در سرعت های زیر 80 کیلومتر اتفاق افتاده است.

منتظر همچنین دیگر باورهای غلط مردم در حین رانندگی، از جمله نبستن کمربند ایمنی به بهانه دست و پاگیر بودن، را تقبیح کرد و برای اکثریت سوال های متداول رانندگان توضیحاتی اجمالی داد.

از برنامه های جنبی این همایش می توان به نقاشی دانش آموزان در رابطه با قوانین راهنمایی رانندگی و  شعرخوانی میرزا غلامحسین زارع بیدکی  در وصف دوچرخه؛ همچنین تجلیل از رئیس نیروی انتظامی و رئیس آموزش و پرورش این شهرستان اشاره کرد.

انتهای پیام/ج
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.