محتوا محتوا

امام جمعه تفت:


امام جمعه تفت گفت: آن عنصر و ویژگی مهمی که باعث اقدام مردم به حضور در صحنه و شکل گیری حماسه 9دی شد، بصیرت بود.

امام جمعه تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت با اشاره به سالروز حماسه 9 دی، 9دی را روز بصیرت، میثاق امت با ولایت توصیف کرد و گفت: حضور تاریخی و خود جوش مردم در 9دی حماسه ای بی نظیر در طول تاریخ انقلاب شکل داد که ریشه های و علل شکل گیری باید به صورت دقیق تبیین و در اختیار نسل های بعدی قرار گیرد.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری با بیان اینکه یکی از ریشه اصلی فتنه 88 برنامه ریزی و نقشه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بود، افزود: دشمن برای راهبرد خود برنامه ریزی ها بلند مدت می کند و گاه این برنامه ریزی ها به حدی دقیق است که از بهترین فرصت، بدترین تهدید را می سازد.

وی اضافه کرد: حضور خالصانه امت اسلامی ایران در صحنه به دشمن فهماند که ملت ایران بر سر آرمان ها خود با کسی تعارف و معامله ندارد و همچنین آموخت که نباید از دشمن غافل شد چون دشمن در فتنه 88 نشان داد که می تواند با تبلیغات منفی عده ای نادان را فریب دهد و از فرصت ها، تهدید بسازد.

 امام جمعه تفت معانی مختلف فتنه در آیات و روایات را یادآور شد و اذعان داشت: فتنه همانند آتشی است که هنگام شعله ور شدن همه جا را فرا می گیرد؛ در صدر اسلام نیز فتنه های گوناگونی داشته ایم که نمونه آن جنگ نهروان بود که تعصبات قبیله ای چشم خوارج را کور کرده بود و لذا امیرمومنان علی(علیه السلام) وقتی با این گروه می جنگد و آنها را سرجای خود می نشاند می فرمایند که جز من کسی جرات این کار را نداشت که چشم فتنه را کور کند.

امام جمعه تفت، ادامه داد: 9 دی روزی بود که مردم بصیر ایران چشم فتنه را کور کردند و آتش فتنه ای که از سوی استکبار جهانی شعله ور شده بود را خاموش کردند.

غفوری بر ضرورت بصیرت افزایی در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: آن عنصر و ویژگی مهمی که باعث اقدام مردم به حضور در صحنه و شکل گیری حماسه 9دی شد، بصیرت بود و امروز باید این عنصر در جامعه تبین و شناخته شود.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.