محتوا محتوا

با گذشت یکسال از پروژه؛


قول های مقطعی و بی نتیجه مسئولان راهداری استان یزد سرانجام پروژه اصلاح گردنه علی آباد تفت را در هاله ای ابهام قرار داده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، گردنه علی آباد تفت بعنوان یک محور مواصلاتی مهم بین استان یزد و فارس شناخته می شود که اصلاح و مرمت آن از تابستان سال گذشته آغاز شد.

محور گردنه علی آباد از معدود گردنه های کوهستانی استان یزد است و به عنوان یک محور مواصلاتی و ترانزیتی مهم کشور و مسیر اتصالی استان فارس به استان یزد محسوب می شود.

این گردنه به علت قرارگیری در مناطق ییلاقی شهرستان تفت در فصول زمستان به منطقه ای برف گیر تبدیل می شود که این موضوع ضرورت استاندارد سازی و ایمنی این محور را دو چندان می کند.

اما با گذشت یکسال از آغاز این پروژه هنوز وضعیت پیشرفت آن مشخص نیست و مسئولان وعده های نامعلوم می دهند.

 

قول مدیرکل وقت راهداری یزد برای اتمام پروژه تا قبل از زمستان 96

مدیر کل وقت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگویی از اتمام قطعی این پروژه تا قبل از زمستان سال 1396 خبر داد.

صادقیان با اشاره به اینکه هدف از اجرای بهسازی‌های محور گردنه علی‌آباد افزایش ایمنی، تعدیل گردنه علی‌آباد و جلوگیری از ریزش‌های کوه است، اظهار داشت: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است که باند قدیم این محور همانند باند جدید هم ازنظر قوس اصلاح شود و هم ازلحاظ بدنه به حالت تعدیل برسد.

وی با اعلام این خبر که بهره‌برداری قطعی محور علی‌آباد قبل از شروع فصل زمستان و بارندگی‌ها با هماهنگی شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل‌ونقل صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: به دلیل هوازدگی و یخ‌زدگی بیشتر سنگ‌ها در فصل زمستان ریزش‌های متعددی را در این محدوده شاهدیم؛ لذا با اقدامات در حال اجرا از میزان ریزش‌ها و خطرات ناشی از آن جلوگیری خواهد شد.(لینک خبر)

اما نه تنها این پروژه تا قبل از زمستان به پایان نرسید بلکه سال 1396 تمام شد و این پروژه به سرانجامی نرسید.

 

 

اردیبهشت 96 قول دوباره و بی سرانجام مسئولان

اما موضوع به همین جا ختم نمی شود و صحبت های اسفند ماه رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای امیدواری هایی را برای اتمام پروژه تا پایان اردیبهشت ماه سال 97 ایجاد می کند.

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان تفت در اسفند ماه سال گذشته از پیشرفت 60 درصدی پروژه اصلاح گردنه علی آباد خبر داد و گفت: اصلاح و بهسازی باند قدیم محور گردنه علی آباد در ادامه پروژه بزرگ ساخت بزرگراه تفت- ابرکوه در حال انجام است.

غلامرضا فلاح، افزود: بهسازی باند قدیم گردنه علی آباد تفت در قالب اصلاح تراشه گردنه به طول یک کیلومتر در حال انجام است که از تابستان شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به ریزش این گردنه در فروردین ماه گذشته و بسته شدن شبانه مسیر، خاطرنشان کرد: خطرات ریزشی گردنه بویژه در فصل زمستان باعث شده تا این پروژه با هدف ایمن سازی و اصلاح تراشه و کاهش کد ارتفاعی محور انجام شود.

رئیس اداره راهداری تفت خاطرنشان کرد: تاکنون 80 درصد خاک برداری پروژه اصلاح گردنه علی آباد انجام و چند مرحله انفجارات صورت گرفته است که امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده عملیات زیرسازی، آسفالت، نصب تابلو و خطکشی انجام و پروژه به اتمام برسد.(لینک خبر)

 

با گذشت یکسال از پروژه اصلاح و مرمت گردنه علی آباد تفت و قول ها مقطعی مسئولان برای پایان این پروژه، هنوز سرنوشت آن در هاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست تاکی مسئولان به وعده بسنده خواهند کرد.

 

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.