محتوا محتوا

آجیل دست نیافتنی شد؟!


قیمت آجیل نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 تا 80 درصدی داشته است و گویا به کالایی دست نیافتنی تبدیل شده است.

به گزارش صبح تفت، در کنار رشد قابل‌ توجه قیمت انواع محصولات و خوراکی‌ها، نرخ انواع آجیل و خشکبار روند صعودی به خود گرفته و با توجه به هزینه‌های جاری خانوار، آجیل و خشکبار برای اقشار متوسط به کالاهای دست نیافتنی پیوسته است!

همزمان با روزهای پایانی سال و در پی رشد نرخ دلار و سودجویی عده‌ای از بازار، قیمت این محصولات افزایش قابل‌توجهی به خود گرفته است.

 رییس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار استان یزد در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، در رابطه با وضعیت بازار آجیل، گفت: فروش آجیل نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 تا 70 درصد کاهش داشته است.

سید حسین عقیلی با بیان اینکه 285 واحد صنفی آجیل و خشکبار در استان یزد فعالیت دارند، اذعان داشت: از آنجا که اکثر اقلام آجیل وارداتی است، قیمت آن بر اساس قیمت ارز و دلار تعیین می شود.

وی ادامه داد: قیمت آجیل نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 تا 80 درصدی داشته است و الان نیز ثبات قیمت ندارد.

وی افزود: تا ثابت نشدن قیمت دلار، آجیل نیز ثبات قیمتی نخواهدداشت اما فروشندگان موظف هستند با ارائه فاکتور خرید، افزایش قیمت 10 تا 12 درصدی را داشته باشند.

عقیلی در رابطه میزان افزایش قیمت برخی از اقلام آجیل نسبت به سال گذشته، گفت: قیمت اقلامی مانند پسته از 80 هزار تومان به 180 هزار تومان، تخمه کانادایی 8 هزار به 28 هزارتومان، تخمه هندوانه از 15 هزار به 28 تومان، بادام زمینی ایرانی از 28 هزار به 48 تومان، تخمه کدو از 18 هزار به 52 هزار، تخمه ژاپنی از 33 هزار به 50 هزار تومان، فندق از 45 هزار به 100 هزارتومان و بادام هندی از 90 هزار به 180 هزار تومان، رسیده است.

انتهای پیام/l*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان