محتوا محتوا

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد مطرح کرد

لزوم سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات بجای صنایع آلاینده


نماینده مردم تفت و میبد و رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس بر لزوم سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات بجای صنایع دارای آلایندگی تأکید کرد.

به گزارش صبح تفت، سید جلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: صیانت از سرمایه‌های انسانی، محیط زیست و منابع طبیعی نیازمند توجه مضاعف و سرمایه‌گذاری استان در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به جای صنایع دارای آلایندگی زیست محیطی است.

وی با اشاره به پیشرفت‌هایی که در حوزه مخابرات صورت گرفته است، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که باید رفع شود، موضوع عدم آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در برخی از نقطه‌ها در جاده‌های بین شهری است که ممکن است در برخی مواقع نیازی حیاتی برای مردم باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت رعایت حقوق مردم، عنوان کرد: در انجام فعالیت‌های حوزه ارتباطات و فناوری به مردم و شرایط آنها توجه ویژه شود زیرا هرچه پیشرفت بوده با همکاری همین مردم به دست آمده است.

میرمحمدی با بیان اینکه از ظرفیت پهنای باند ایجاد شده در استان یزد به طور کامل بهره برداری نشده است یادآور شد: تولید محتوا و ارایه خدمات در راستای سالم‌سازی فضای مجازی در کنار ایجاد اشتغال و تولید ثروت قابل اهمیت است.

در این نشست که به میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد برگزار شد، محمدرضاپاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: زیرساخت‌ها، سرمایه انسانی، تأمین مالی، نهادهای پشتیبان، تحقق و توسعه و فرهنگ، شش رکن اصلی زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات استان یزد هستند.

وی افزود: توجه به همه ابعاد زیست بوم جهت توسعه بازار ict استان و افزایش اشتغال در این حوزه که منجر به شاغل شدن افراد تحصیل کرده و مهاجرت معکوس می‌شود، قابل اهمیت است.

پاکدل اظهار داشت: رتبه یزد در شاخص توسعه یافتگی فاوا در بین استان‌ها رتبه سوم است این در حالی است که استان یزد در توسعه ارتباطات روستای نیز جایگاه بسیار خوبی دارد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.