محتوا محتوا

حجت الاسلام راشد یزدی مطرح کرد


راشد یزدی گفت: پیغمبر اسلام فرموده اند کسی که برای رفاه زن و فرزندش کار بکند مثل سربازی است که در میادین نبرد مشغول جهاد است. مدیران محترم زمان جنگ گذشت لیکن جبهه ای حساس تر اکنون در برابر ملت شریف ایران گشوده شده، بیدار باشید.

به گزارش صبح تفت، مراسم  سالروز قیام دهم فروردین یزد صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی در این مراسم اظهار داشت: اسلام که دین ما و افتخار ما است در سه میدان علیه سه مساله مبارزه کرده است. یکی در میدان فرهنگ سالم و مترقی علیه جهل، یکی در میدان اقتصاد سالم علیه فقر و استیصال یکی هم در میدان عدالت اجتماعی و فردی علیه ظلم و ظالم.

وی با تاکید بر نقش اقتصاد در جامعه افزود: اسلام با فقر قهری آشتی ناپذیر دارد. شعار دین تامین امنیت و اقتصاد مردم است و اگر دشمن بخواهد منطقه ای را به هم بزند یا نقص معیشتی و یا نا امنی برایش درست می کند.

راشد یزدی بیان داشت: انفاق هم مساله مهمی است که هم شانه نماز در قرآن مطرح شده و برایش حدی تعیین نشده است. انسان روز قیامت جایی در مانده می شود که می توانست گره ای باز کند و نکرده است.

وی با اشاره به تاکید آیات و روایات برای کمک به مردم جامعه گفت: کمتر گناهی است که انسان با انجام آن از دایره دین خارج شود اما ائمه با شدت به بی اعتنایی افراد به دیگران، برخورد می کردند و می گفتند آیا شما مسلمان هستید؟

راشد افزود: پیغمبر اسلام فرموده اند کسی که برای رفاه زن و فرزندش کار بکند مثل سربازی است که در میادین نبرد مشغول جهاد است. مدیران محترم زمان جنگ گذشت لیکن جبهه ای حساس تر اکنون در برابر ملت شریف ایران گشوده شده، بیدار باشید. مدیر محترم شغلی که شما قبول کردید ایثار است مانند این است که به میدان نبرد روآورده اید و در میدان جنگ اسلام و کفر می جنگید و اهمیتش کمتر از آن نیست.

وی ادامه داد: سنگر اقتصاد الان کمتر از مبارزه در جبهه های نبرد  نیست. بدانید اگر کوچکترین ضعف و بی حالی در این مسیر به خود راه بدهید جواب نخواهید داشت، شما افسران این جنگ هستید.

راشد مسئولان را خدمتگذاران به مردم خواند و اعلام کرد: امام خمینی در پاسخ به خبرنگار آسوشیتدپرس که از ایشان پرسید چرا مردم شما را دوست دارند، فرمود چون ما نوکر مردم هستیم و مردم نوکر خود را را دوست دارند.

وی خطاب به مسئولان گفت: افتخار بکنید که به مردم خدمت می کنید، سخت هم هست، امکانات کم است و شاید بگوئید توقع زیاد است اما بالاخره دارید ایثار می کنید. شما قبول کردی این پست را اگر کسی بلد نباشد و مدیر نباشد نباید قبول می کرد.


یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.