محتوا محتوا


محدودیت‌های تردد در شهرستان تفت اجرایی می‌شود؟


علیرضا نوکار گفت: پیشنهاد طرح ممنوعیت تردد در ایام پایانی هفته فردا در جلسه ستاد کرونای استان مطرح و در صورت تصویب اجرایی خواهد شد.

به گزارش صبح تفت، فرماندار تفت در خصوص تمهیدات اتخاذ شده برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین علل قرمز شدن وضعیت شهرستان تفت تردد هم استانی ها به ییلاقات در ایام کروناست به همین دلیل از سوی ستاد استانی کرونا به ما اجازه داده شده تا راهکارها و پیشنهادهای ستاد کرونای شهرستان را به استان ارائه دهیم تا آنان نیز بتوانند از ستاد ملی، مجوز اعمال محدودیت های تردد را دریافت کنند.

علیرضا نوکارافزود: برهمین اساس در ستاد کرونای شهرستان پیشنهاداتی ارائه شد که پس از بررسی و جمع بندی به این نتیجه رسیدم که برای ایام پایانی هفته از صبح روز 5 شنبه تا عصر جمعه محدودیت هایی را برای ورود به شهرستان تفت اعمال کنیم و ازورود وسائل نقلیه خانوادگی از مبادی ورودی جلوگیری به عمل آوریم البته این محدودیت ها در ایام تعطیل نیز اجرایی می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس پیشنهاد اعمال محدودیت های تردد در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نیز این اقدام صورت خواهد گرفت چرا که در این ایام شاهد حضور همشهریان تفتی ساکن در خارج استان هم هستیم و این موضوع موجب رشد چندین برابری جمعیت در شهرستان خواهد شد بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق محدودیت های تردد در شهرستان تفت از روز چهارشنبه 6 محرم تا پایان عصر روز عاشورا اجرایی خواهد شد.

فرماندار تفت در خصوص زمان اجرای طرح محدودیت هم اظهار داشت: پیشنهاد طرح ممنوعیت تردد در ایام پایانی هفته فردا در جلسه ستاد کرونای استان مطرح و در صورت تصویب اجرایی خواهد شد.

نوکار تاکید کرد: با اعمال محدودیت ها در موج اول کرونا و اختیاراتی که از سوی ستاد ملی و استانی به شهرستان داده شده بود توانستیم با همکاری دستگاه های مختلف اعم از هلال احمر، بسیج و .....این محدودیت ها را اجرایی کرده و در نتیجه وضعیت شهرستان را به سفید تغییر دهیم که امیدواریم در این مرحله نیز با همکاری مردم فهیم یزد موفقیت چشمگیری را رقم بزنیم.

فرماندار تفت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که در حقیقت کانون شیوع کرونا تجمعات خانوادگی است ابراز داشت: متاسفانه افراد با برگزاری تجمعات خانوادگی در ییلاقات  آن هم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی سبب انتقال این ویروس به یکدیگر شده که علاوه بر اینکه موجب آلودگی روستاها می شوند پس از بازگشت به مرکز استان بار اصلی شیوع این بیماری را به یزد منتقل می کنند و وضعیت یزد را هم تحت تاثیر قرار می دهند.

نوکار در پایان ابراز داشت: از هم استانی های عزیز خواهشمندیم ازسفر به ییلاقات در ایام پایانی هفته خودداری کنند تا با ممنوعیت تردد به شهرستان شرمنده آنان نشویم.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.