محتوا محتواروزنامه محلی پیمان یزد در ستون ورزشی، یادداشتی را به قلم «قادریان» خطاب به استاندار یزد منتشر کرده است.

به گزارش صبح تفت به نقل از از  عصر فرهنگ؛


مدیر تقدیر شده هت‌تریک کرد؟!
علی محمد قادریان:  آقای میرمحمدی، یکی از بزرگترین ایرادات اساسی در ورزش کشور، ورود افراد سیاسی در بدنه ورزش به خصوص نشستن بر کرسی مدیریت می باشد! و این تفکر و ایده غلط که روز به روز بیشتر اشاعه پیدا می‌کند و می رود به یک عادت و رسم معمول بدل شود ضربات جبران ناپذیری را به ورزش وارد ساخته است.
آقای استاندار، اوضاع ورزش یزد آن گونه که به گوش جنابعالی می‌رسانند چندان مناسب و خوب نیست و معتقدیم حالا به غیر از شستن چشمها باید گوشها را هم حسابی شست تا به واقعیت ها بهتر پی برد و آنگاه به مدیر دولت تدبیر و امید تقدیر نامه هدیه کرد!
ترتیب دادن یک جلسه مهندسی شده در استانداری و از قبل ترغیب نمودن تعدادی از روسای هیاتها ورزشی استان یزد با این هدف که همه چیز را ایده آل جلوه دهند و برای مدیر ورزش چه چه و به به و کف موفقیت بزنند نه تنها مشکلی از مشکلات مدیریتی و ورزش یزد رفع نخواهد کرد، بلکه زمینه ای را فراهم می نماید تا خیلی ها که از عملکردهای ضعیف مدیریت و عدم توانایی هایش در امر ورزش باخبر هستند به برگزاری این نشست به چشم بازار گرمی برای محکم کردن جای پای مدیر نگاه کنند!!
به عنوان مثال، رئیس هیاتی که در آن جلسه به مدح و ثنای مدیریت می پردازد و می گوید: در 60 سال گذشته مدیری به این خوبی در ورزش استان یزد ندیده است؟! یا دچار فراموشی شده! و یا اینکه برای خوشایند مدیر، پا روی حق می گذارد؟!
جناب میرمحمدی، چه بخواهیم و چه نخواهیم نگاه و توجه مردم و رسانه ها به فوتبال و پی گیری خبرهای آن در صدر و حتی فراتر از آن قرار دارد. اگر چه پیروزی در میادین مختلف ورزش غرور آفرین است، اما موفقیت در فوتبال به مراتب غرورآفرین‌تر می باشد و چنانچه فوتبال دچار آفت گردد تاثیرات منفی روی مردم و علاقمندانش می گذارد.
متاسفانه طی یک سال و نیم گذشته به علت تصمیمات اشتباه مدیر کل ورزش استان در واگذاری تیم فوتبال تربیت نوین که بارها نوشتیم و تذکر دادیم به دو فردی که اصلا تخصص و تجربه مدیریت در فوتبال نداشتند، شرایطی را فراهم نمود که هم به آبرو و جایگاه فوتبال یزد خدشه وارد شد! و هم سه رده سقوط آزاد را که در اصطلاح ورزشی به آن هت‌تریک اطلاق می کنند تجربه کرد!
آقای استاندار، مخالف آمار و ارقام نیستیم، اما اینکه بر اساس آمار و ارقام که به راحتی می توان در آن دست برد و تغییر داد، مدیری را لایق دانسته و تقدیر نمائیم، نمی تواند محکمه پسند باشد!
 حرف آخر اینکه اگر چه داشتن مدرک مدیریت ورزشی در ورزش یک فاکتور مثبت محسوب می شود، ولی مهم تر از آن تفکر، اعتقاد راسخ و داشتن تعصب خاص نسبت به ورزش می باشد نه ایده و فکر سیاسی و جناحی! البته حرف در باره مدیریت ورزش استان یزد زیاد است اما به همین مختصر بسنده می کنیم.
در حالی که مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و دیگر مقامات ارشد کشور با تاکیدات مکرر خواستار به وجود آوردن شور انتخاباتی مجلس خبرگان و شورای اسلامی هستند تا حلاوت آن دشمنان ایران و انقلاب اسلامی را مایوس و دوستانش را شیرین کام نماید، جامعه ورزش استان به ویژه خانواده فوتبال یزد بسیار ناراحت و تلخ کام می باشند!
آقای میر محمدی، چندی پیش در نشست هم اندیشی با خبرنگاران هم عنوان کردید: جلو اهدای تقدیر نامه های فله ای را به مدیران گرفته‌ و سعی نموده اید بر اساس شایسته سالاری این کار صورت گیرد. امیدواریم این گونه باشد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.