محتوا محتواعضو علی البدل شورای شهر ابرکوه گفت: در سایه کم توجهی مسئولان به تعداد نیروی انتظامی و نبود پلیس راه در ابرکوه، زمان بروز حوادث جاده ای افراد ساعت ها منتظر پلیس راه تفت هستند.

به گزارش صبح تفت، رضا ربانی عضو علی البدل شورای شهر ابرکوه، با استناد به گفته فرمانده نیروی انتظامی کشور در خصوص این موضوع که به ازای هر هزار نفر 8 نیروی انتظامی و پلیس وجود دارد، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه اظهار کرد: که این آمار در ایران 3/8 نفر است، لذا با یک حساب سرانگشتی می توان گفت، شهرستان ابرکوه با جمعیت 50 هزار نفری، تعداد 200 نیروی پلیس لازم دارد.

ربانی با اشاره به اینکه در حال حاضر نصف میانگین کشوری هم نیروی پلیس در ابرکوه وجود ندارد، افزود: با وجودی که ابرکوه چهارمین شهرستان با جمعیت بالا در استان است و در مرز سه استان مهم یزد، فارس و اصفهان قرار دارد، ولی به علت کم توجهی و رعایت نکردن عدالت، در این زمینه محروم واقع شده است.

وی تصریح کرد: حدود 20 سال است که اهالی و مسئولان شهرستان خواستار راه اندازی پلیس راه بر سر جاده طریق الرضا (جاده ولایت) هستند، که سالانه حدود یک و نیم میلیون وسیله نقلیه از آن عبور می کند.

عضو علی البدل شورای شهر ابرکوه گفت: در صورتی که در دیگر جاده های فرعی شهرستان های استان که کم رفت و آمد هستند، مسئولان مربوطه با احداث پلیس راه موافقت کرده و اعتبار ساختمان آن هم بنا به گفته خود مسولان در بودجه سال جاری تخصیص داده شده است.

ربانی خاطر نشان کرد: دفعات مکرر اتفاق افتاده است که زمان بروز حوادث و برخورد وسایل نقلیه در جاده مذکور، افراد ساعت ها منتظر پلیس راه تفت شده اند، که این عین بی عدالتی و کم توجهی به شهرستان ابرکوه است.

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان