محتوا محتوا

در جلسه شورای شهرستان تفت مطرح شد


نشست شورای شهرستان تغت با موضوع بررسی مشکل آب آشامیدنی مناطق مختلف شهرستان با حضور مدیر اداره آب و فاضلاب شهری و نمایندگان اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش صبح تفت؛ رئیس شورای شهرستان تفت در ابتدای این نشست پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ،با اشاره به اینکه طی فراخوانی از مردم خواسته شد تا مشکلات خود در زمینه آب را با نمایندگان خود درمیان بگذارند، ابراز امیدواری کرد با توجه به رسالتی که بر دوش نمایندگان شورای شهرستان و مسئولان وجود دارد بتوانیم با بررسی مشکلات بخشی از آنها را سامان بخشیم.

«محمدحسین بهارستان»، نماینده شورای شهر تفت در شورای شهرستان با اشاره به مشکل کم فشار بودن آب در برخی از مناطق شهر تفت خصوصا مناطقی در شهرک احرار وقدس گفت: محل مصرف آب حاصل از لوله کشی فاضلاب در شهر تفت و علت تأخیر در آسفالت مکان های کنده شده برای لوله کشی فاضلاب موضوعاتیست  که شهروندان تفتی نگران آن هستند و هرچه زودتر باید رفع گردد.

مشکل شبکه گذاری در برخی از روستاهای دهستان سخوید، عدم وجود حصارکشی در برخی از تأسیسات و چاه های آب، مشکل صدور قبض آب برای مشترکین دائمی و موقت، بهداشت مخازن نگهداری آب، وضع نامناسب آب شهر نیر، استقرار نمایندگی آب و فاضلاب روستایی در بخش نیر، مشکل شبکه گذاری برخی از روستاهای دهستان بنادکوک و استفاده بی رویه برخی از مشترکین از آب و ضرورت برخورد با این افراد مشکلات بخش نیر بود که «غلامرضا رکوعی» و «حمیدرضا آخوند زردینی» آنها را عنوان کردند.

«سید محسن شجاع الساداتی» نماینده بخش مرکزی در شورای شهرستان با بیان اینکه مهمترین مسئله ای که باید بر روی آن کار شود فرهنگ مصرف بهینه آب است، گفت: کف زنی چاه روستای علی آباد و نداشتن شبکه گذاری در برخی از روستاهای بخش، دو مشکل بخش مرکزی تفت است. «حسن زارع رشکوئیه» نماینده بخش گاریزات در شورای شهرستان استقرار دفتر نمایندگی آب و فاضلاب در گاریزات را نیاز اساسی این بخش خواند و افزود: لازم است تانکرهای آب شست و شو شود تا مشکل بهداشتی نداشته باشند.

در ادامه «سید علیرضا موسوی» مدیر اداره آب و فاضلاب شهری و «حسین خردمند» نماینده اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان تفت به پاسخ مطالب مطرح شده پرداخت.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری تفت با بیان اینکه در شهر تفت پرتی شبکه وجود ندارد ولی حدود 40 درصد پرتی در مصرف است گفت: هرچند شهر تفت پرجمعیت نیست ولی وجود اماکن تفریحی و گردشگری، فضای سبز زیاد و بیمارستان شهید بهشتی تفت چیزی کمتر از شهرستان های پرجمعیت دیگر مصرف ندارد!

«سید علیرضا موسوی» با اشاره به اینکه 50 درصد آب مصرفی در تابستان و 85 درصد آب مصرفی در زمستان در شهر تفت از آب انتقالی تأمین می شود، گفت: نیمی از آب مصرفی تفت انتقالی است و باید فکری شود که چنانچه برای آب انتقالی مشکلی به وجود آید با بحران مواجه می شویم و در این زمینه فرهنگ سازی ضروری است.

وی با بیان اینکه در سطح شهر تفت 10 حلقه چاه داریم که دوسه تا آن آب دهی خوبی ندارد و از مجموع چاه ها 70 لیتر بر ثانیه آب به دست می آید از حفر چاه جدید در رودخانه در محله میرسید محمد خبر داد.

 موسوی به لوله کشی فاضلاب در شهر تفت اشاره کرد و با بیان اینکه تاکنون 1500 انشعاب فاضلاب در تفت متصل شده آب حاصل از آن را 4 لیتر در ثانیه عنوان کرد که صرف فضای سبز اطراف تصفیه خانه می شود و ادامه داد: چنانچه انشعاب کل شهرستان تفت متصل شود چیزی حدود 20 لیتر بر ثانیه آب به دست می آید.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان تفت افزود: مالکیت آب فاضلاب شهر تفت از آن آب منطقه ای است و چنانچه بخواهند به شهر تفت منتقل شود باید با این اداره رایزنی شود.

موسوی ضمن قول مساعد برای حل شدن کم بودن فشار آب در دوسه کوچه شهرک قدس شهر تفت، درباره آسفالت محل حفر لوله های فاضلاب گفت: قرار بود یکبار آسفالت شود که شهرداری تفت نظرش دومرتبه بود و طول کشیدن آن به این دلیل است.

نماینده اداره آب و فاضلاب روستایی تفت در این نشست با بیان اینکه عمده مشکل مناطق روستایی بحث تأمین آب است گفت: با احداث مجتمع های آب رسانی سعی کرده ایم این مشکلات را حل کنیم که کمتر نقطه ای است که در آنجا حفر چاه جدید، بازسازی شبکه و یا احداث مجتمع در حال انجام نباشد.

 «حسین خردمند» درباره مشکلات مطرح شده نظیر حفر چاه های جدید، کف زنی چاه ها، شست و شو منابع، حصارکشی تأسیسات، برخورد با مشترکین پرمصرف و شبکه گذاری در روستاهای مطرح شده قول مساعد داد و ابراز امیدواری کرد تا با همراهی شوراها این مشکلات به خوبی برطرف شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.