محتوا محتوا

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی یزد:

مقابله مؤثر با آفات باغ‌های انار مشارکت حداکثری باغداران را می‌طلبد


مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گفت: اگر باغداران مشارکت کنند و وارد صحنه شوند و توصیه‌های لازم را به کار بگیرند می‌توانیم آفت‌ها را کاهش دهیم.

به گزارش  صبح تفت، مگس مدیترانه‌ای و کرم گلوگاه از جمله آفت‌هایی است که هر ساله باغات انار استان یزد را تهدید می‌کند که این امر نارضایتی باغداران و انارکاران به ویژه در شهرستان تفت را موجب شده است. چند هفته دیگر برداشت انار از باغات تفت آغاز می‌شود و امسال نیز باغداران تفت از این موضوع ابراز نارضایتی کرده‌اند.

مرتضی فتاحی مدیر اداره حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا پیرامون اقدامات این مجموعه جهت مقابله با آفات مربوط به انار گفت: امسال هم همانند سنوات گذشته ما با راه‌اندازی اکیپ‌ها و برگزاری کلاس‌های آموزشی توجیهی و جلب مشارکت اقشار و فعالین بخش‌های مختلف، جهت مقابله با آفات باغ‌های انار اقدامات قابل توجهی را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: مواد و تجهیزات مورد نیاز مبارزه با آفات در مراکز خاص در چند شهرستان مخصوصا در شهرستان تفت بصورت مشارکتی آماده توزیع است و ما در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده‌ایم تا باغداران جهت تهیه مواد مراجعه و اقدام کنند.

مدیر اداره حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه مگس مدیترانه‌ای و کرم گلوگاه دو آفت اصلی انار هستند، اظهار داشت: منطقه تفت به خاطر سرمازدگی بهاری که داشتیم امسال قدری محصول انار کم شده است.

فتاحی اضافه کرد: اما با توجه به رفع آفتی که انجام شده و ایستگاه‌هایی که در این زمینه در شهرستان فعال شده الان آفت در مرحله‌ای است که اگر باغداران مشارکت کنند و وارد صحنه شوند و توصیه‌های لازم را به کار بگیرند می‌توانیم آفت‌ها را کاهش دهیم.

وی تأکید کرد: درخواست ما از باغداران این است که وارد صحنه شوند و برای مقابله با آفت‌ها مشارکت کنند چرا که تا زمانی که خودشان نخواسته باشند این عملیات را انجام بدهند عملیات به خوبی انجام نمی‌شود لذا بایستی لازمه مقابله با آفت‌ها، مشارکت حداکثری باغداران است و ما نیز تا جایی که بتوانیم همراه آن‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.