محتوا محتوا

آیت الله مدرسی مطرح کرد؛


آیت الله مدرسی گفت: قرآن یک راه روشن که شامل مقاومت، نترسیدن و نهراسیدن و توکل به خدا و در مسیر دین حرکت کردن است، برای مقابله با استکبار ترسیم کرده است.

به گزارش صبح تفت؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا با اشاره به فرا رسیدن روز 13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) و شهدایی که با فداکاری خود مسیر انقلاب را برای ما و آیندگان ترسیم کردند اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما همیشه مظلوم بوده و از ابتدای پیروزی تا الان همیشه مانند مقتدای این انقلاب حضرت سیدالشهدا(ع) مظلومیت در کنار اقتدار و عزتش وجود داشته است و بیشترین مظلومیت را هم از ناحیه استکبار و نظام سلطه دیدیم.

وی افزود: در حقیقت استکبار بود که در حق انقلاب اسلامی ستم کرد و با نظام سلطه خود قصد داشت ملت را از حرکت انقلابی خود مایوس کند. عهد شکنی ها، غدر، مکر، حقه، خیانت، بغض ها و جلوداری از حرکت های ضد انقلاب که از آمریکا دیده شد، همه این ها گویای دشمنی نظام استکباری با انقلاب اسلامی است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با استناد به آیه «اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا لا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیئًا» اذعان کرد: قرآن یک راه روشن که شامل مقاومت، نترسیدن و نهراسیدن و دیگری توکل به خدا و در مسیر دین حرکت کردن است، برای مقابله با استکبار ترسیم کرده است.

مدرسی تصریح کرد: صبر در مقابل استکبار نمادهای متعددی در قرآن دارد. یکی از این نمونه ها پرتاب سنگ توسط جناب ابراهیم به شیطان است نه مذاکره با شیطان، آن هم در سه نوبت، سه روز متوالی و هر نوبت با هفت سنگ؛ یعنی باید با شدت، حدت و بدون هیچگونه نرمشی در مقابل شیطان ایستادگی کرد. همین رفتار انسان را به مقام امامت و زعامت و جلوداری جامعه مستضعفن می رساند.

وی با تأکید بر لزوم توکل به خداوند گفت: اگر دستورات رهبری را به عنوان شاخص و استاندراد دین در دوران غیبت بدانیم هر چه برای ما بیان می کنند راهکار مقابله با نظام سلطه، استکبار و آمریکا است.

آیت الله مدرسی با اشاره به اعمال تحریم های جدید توسط آمریکا بیان کرد: می توان به تحریم ها هم به چشم تهدید و هم به چشم فرصت نگاه کرد. اگر نگاه تهدیدی داشته باشیم بله تحریم برای انقلاب جامعه، وحدت ملی ما مضر است، اما امام(ره) و خلف صالح ایشان رهبر انقلاب به ما آموزش دادند که تحریم ها را باید فرصت بدانیم نه تهدید، وقتی تحریم ها را  فرصت دانستیم وملت بر روی پای خود ایستاد و اقتصاد تاب آور را برای خود رقم زد در کنار اراده دولت وحرکت دولتی این تحریم ها دیگر تاثیر گذار نخواهد بود.

وی ابراز کرد: هدف از این تحریم ها و جنگ اقتصادی مایوس کردن مردم ما نسبت به انقلاب و نظام و آینده خودشان است در حالی که در 40 سال قبل هم چنین تحریم هایی را تجربه کرده ایم و الحمدلله روز به روز انقلاب ما درخشان تر و محبوبیتش در دنیای اسلام و بین مستضعفان عالم بیشتر شده است.

انتهای پیام/ م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان