محتوا محتوا

رئیس شورای شهر تفت تشریح کرد:

نحوه قیمت گذاری و فروش زمین های شهرداری تفت/ دارایی‌های ثابت شهرداری در شورای پنجم افزایش داشته است


اعرابی گفت: روال فروش ملک به این صورت است که بعد از موافقت اولیه شورای شهر، کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری را انجام می دهد نه عضو شورا.

 سید مهدی اعرابی در مصاحبه با خبرنگار صبح تفت، در مورد ادعای برخی رسانه ها در مورد فروش زمین های شهرداری تفت به کمتر از قیمت واقعی توسط شورا گفت: متاسفانه این روزها حرف های بی اساس زیادی منتشر می شود. روال فروش ملک در تمام شهرداری ها به این صورت است که بعد از اخذ مجوز و موافقت اولیه شورای شهر، کارشناس رسمی دادگستری قیمت گذاری را انجام می دهد نه عضو شورا، لذا بیان این مسائل درست نیست.

رئیس شورای شهر تفت افزود: موقعیت زمین های مد نظر درمجاورت آرامستان بوده و کارشناس هم بسته به موقعیت از  متری ۹۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان قیمت گذاری انجام داده است. البته به نظر شخص بنده زمین ها بیشتر از این نیز نمی ارزد ولی خب این قیمت را کارشناس تعیین کرده است. در مرحله بعد نیز این زمین ها برای فروش به مزایده گذاشته می شود.

وی گفت: اعضای شورای شهر سالانه تا حدی مجاز به فروش زمین های متعلق به شهرداری هستند، شورای شهر تفت نیز از مجوز خود فراتر نرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: شورای شهر تفت از ابتدا پیگیر به سرانجام رسیدن فعالیت های به جامانده بنیاد مسکن و مسکن و شهرسازی نظیر آسفالت معابر، جدول گذاری و پیاده رو سازی در ساخت شهرک هایی در تفت بود. خیلی از این موارد مربوط به سنوات گذشته و ۱۰ یا ۱۵ سال قبل بود. طبق مذاکره ای که انجام دادیم از آنها خواستیم که یا این کارها را به سرانجام برسانند یا هزینه آن را برای انجام به شهرداری بدهند. نهادهای مزبور هیچ کدام از اینها را نپذیرفتند و اعلام کردند توان انجام آن را ندارند. لذا با هم به توافق رسیدیم که به جای این مطالبات به شهرداری زمین واگذار کنند. تا ما بتوانیم زمین ها را به فروش برسانیم و فعالیت های به جا مانده را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: زمین هایی که در این دو سه سال گرفته ایم به مراتب بیشتر از زمینهای است که فروخته ایم. به این ترتیب در این دوره شورا نه تنها از دارایی‌های ثابت شهرداری تفت کاسته نشده بلکه به مراتب بیشتر هم شده است. برای مثال حدود ۲ ماه قبل با توافقات انجام شده ۴ هزار و ۸۰۰ متر زمین از بنیاد مسکن به شهرداری تفت واگذار شده است که چون اکنون کارهای سند آن را انجام می‌دهیم برای فروش آماده نیست. اما در مقابل مساحت کل این هفت قطعه زمینی که قرار است به فروش برسد به 1300 متر نیز نمی رسد.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.