محتوا محتوا

طی 9 ماه گذشته؛


مشعل چی بابیان اینکه 217 هزار و 70 نیکوکار یزدی به‌طور مستمر با این نهاد همکاری دارند از کمک 27 میلیارد و 552 میلیون تومانی نیکوکاران یزدی به نیازمندان خبر داد.

به گزارش صبح تفت، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه 217 هزار و 70 نیکوکار یزدی به‌طور مستمر با این نهاد همکاری دارند، گفت: مردم نوع‌دوست استان یزد در 9 ماهه نخست سال جاری با مشارکت در طرح‌های مختلف این نهاد ازجمله صدقات، اکرام ایتام و محسنین، زکات و کفارات، جشن عاطفه‌ها، عقیقه، نذر و قربانی 27 میلیارد و 552 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

غلامرضا مشعل چی، با اشاره به اینکه طرح‌های مشارکتی این نهاد مبتنی بر نیاز خانوار تحت حمایت طراحی و اجرا می‌شود، افزود: کمک کردن به نیازمندان یک وظیفه همگانی بوده و کار و خدمتی ارزشمند و ماندگار است که خالصانه و برای رضای خداوند باشد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گره‌گشایی و رفع غم از چهره محرومان را موجب برکت عمر دانست و ابراز کرد: حدود 26 هزار نیکوکار یزدی حمایت چهار هزار و 134 یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را بر عهده‌دارند که یک هزار و 569 فرزند یتیم و دو هزار و 565 فرزند طرح محسنین هستند.

وی در ادامه افزود: 73 نیکوکار یزدی حمایت پنج یتیم از سلاله سادات را که در یک خانواده زندگی می‌کنند را بر عهده‌دارند و ماهیانه حدود سه میلیون تومان به آنان کمک می‌کنند.

مشعل چی با بیان اینکه کمک های اهدایی به این نهاد برای نیازمندان همان منطقه هزینه می شود، گفت: پنج میلیارد و 694 میلیون تومان از مجموع کمک‌های مردمی به نیازمندان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، پنج میلیارد و 323 میلیون تومان صدقات، هفت میلیارد و 26 میلیون تومان زکات و کفارات و 9 میلیارد و 509 میلیون تومان کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان بوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به تعامل و همکاری با مؤسسات خیریه برای خدمت‌رسانی بهتر به نیازمندان افزود: 327 موسسه خیریه در استان یزد شناسایی و سعی شده است با برقراری ارتباط مؤثر با این مؤسسات، هم‌افزایی و همکاری خوبی برای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان به عمل آید.

وی با تاکید بر اینکه هزینه های مربوط به امور جاری و تشکیلاتی کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی تامین می شود، بیان کرد: هم‌اکنون 34 مرکز نیکوکاری در سطح استان یزد و در محلات مختلف مشغول فعالیت هستند و طی 9 ماهه نخست امسال چهار میلیارد و 942 میلیون تومان از سوی خیران برای کمک به نیازمندان به این مراکز اهدا شد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان