محتوا محتوا

کارشناس جهاد کشاورزی تفت خبر داد


کارشناس جهاد کشاورزی تفت گفت: حدود هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تفت زیر کشت محصول گندم و جو رفت.

کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، از پایان کاشت پاییزه گندم و جو در شهرستان تفت خبر داد.

«کاوه صالحی» با بیان اینکه اکثر کشت زراعی تفت در دهستان پیشکوه و پشتکوه تفت انجام می شود، گفت: کاشت گندم در شهرستان تفت از اوایل آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه دارد و برداشت آن از اوایل خرداد آغاز می‌شود و تا اواسط مرداد ادامه دارد.

 وی با اشاره به خشکسالی ها پیاپی در چند سال اخیر وضعیت کاشت برداشت محصولات  زراعی مزروعی در تفت را نامناسب توصیف کرد و گفت: متاسفانه خشکسالی های شدید و کمبود منابع آب باعث شده است تا کاشت محصولات زراعی در شهرستان تفت به شدت کاهش یابد.

صالحی، افزود: در سالجاری کمتر از هزار هکتار از اراضی شهرستان تفت به زیر کشت گندم رفته است که نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

کارشناس جهاد کشاورزی تفت با بیان اینکه پیش بینی ما برداشت 2 تن محصول در هر هکتار است، اذعان داشت: در سال هايي که بارندگي مناسب باشد 2 هزارو 600 هکتار از اراضي اين شهرستان به کشت گندم اختصاص مي يابد و ميانگين برداشت اين محصول در سالهاي ترسالي بين 3 تا 5/3 تن است.

وی همجنین از توزیع بذر و کود در بین کشاورزان تفتی خبر داد و گفت: در سال جاری حدود 5 تن بذر های اصلاح‌شده شامل ارقام سیستان، سیروان، سیوند، پیشتاز، بهاران، نارین و حدو یک تن انواع کود شیمیایی فسفاته، ازته و پتاسه برای کاشت گندم  و جو در تفت توزیع شده است.

کاوه، همچنین به کشاورزان تفتی توصیه کرد که محصول گندم خود در برابر حوادث واتفاقات غیرمترقبه بیمه کنند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.