محتوا محتوا

با قالب یک هیِئت و با عنوان حسینیه ایران؛


عضو شورای مرکزی دبیرخانه بین المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: هیئت‌های یزدی در قالب یک هیئت واحد با عنوان حسینیه ایران در حرم علی ابن موسی‌الرضا (ع) به عزاداری خواهند پرداخت.

به گزارش صبح تفت؛ «سید محمود حسینی» عضو شورای مرکزی دبیرخانه بین المللی «یزد حسینیه ایران» در گفتگو با خبرنگار یزد رسا با تسليت فرا رسيدن ايام اربعين حسيني، اذعان کرد: همزمان با اربعين حسيني گردهمايي هيئات عزاداري يزد در مسجد جامع كبير این شهر برگزار مي‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از نیم قرن است که هیئت های عزاداری یزد در ایام اربعین حسینی در مسجد جامع کبیر یزد به عزاداری می‌پردازند، تصریح کرد: امسال هم مانند گذشته عزاداری و سینه زنی هیئت های یزدی طی 2 روز برگزار خواهد شد.

حسینی با اشاره به پخش زنده این مراسم عزاداری اباعبدالله الحسين (ع) از شبکه تابان ادامه داد: عزاداري هيئات مذهبي به ترتیب در روز چهارشنبه 17 آبان‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء و در روز اربعين از ساعت 8 صبح انجام مي شود.

عضو شورای مرکزی دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» خاطرنشان کرد: این مراسم به همت هیئت عزاداری مسجد جامع کبیر یزد، دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران و هیئت حامیان مسجد جامع کبیر یزد برگزار خواهد شد.

وی همچنین از تجمع هیئت‌های عزاداری یزد در حرم امام رضا (ع) خبر داد و افزود: هیئت‌های عزاداری یزد به مناسبت ایام پایانی ماه صفر در حرم امام رضا (ع) اجتماع می‌کنند.

حسینی با بیان اینکه هیئت‌های یزدی تحت عنوان یک هیئت واحد با عنوان حسینیه ایران در حرم علی ابن موسی‌الرضا (ع) به عزاداری خواهند پرداخت، ادامه داد: هم‌زمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، هیئت‌های عزاداری یزد در حرم امام رضا (ع) گرد هم می‌آیند.

وي 25 تا 28 آبان ماه از ساعت 21:30 تا 22:30 را زمان برگزاری این تجمع عنوان کرد و گفت: هیئت حسینیه ایران در رواق دارالهدایه حرم امام رضا (ع) به عزاداری می‌پردازد.

حسینی يادآور شد: این تجمع به همت دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران، شورای هیئت‌های مذهبی استان یزد، هیئت رزمندگان اسلام، موسسه گسترش فرهنگ حسینی، بسیج مداحان استان یزد و کانون مداحان استان یزد برگزار خواهد شد.

عضو شورای مرکزی دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» با اشاره به اینکه باید چراغ نهضت حسینی را که الگویی برای همه نسل‌ها است روشن نگه‌داریم، اذعان کرد: نبايد در یزد از سبك‌هايی استفاده شود که مورد تائید مراجع عظام نيست؛ نبايد بهانه به دست دشمنان اهل‌بیت (ع) داد و اقدام به برپايي مراسمي شود كه مورد وهن اسلام و تشيع باشد.

وی با بیان اینکه عزاداری امام حسین (ع)، فرصتی برای حاکمیت ارزش‌ها و خوبی‌ها در جامعه است، خاطرنشان کرد: معتقديم همچنان که در بافت تاريخي يگان حفاظت مسئوليت محافظت از بافت تاريخي را بر عهده دارد، در بحث مباحث عاشورا و عزاداري‌ها هم بايد نهادی باشد كه مراسم عزاداري را آسیب‌شناسی كند و از اجراي مواردي كه منافي فرهنگ يزد است، جلوگيري كند.

انتهای پیام/ م
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.