محتوا محتواافرادی که برای شورای شهر کاندیدا می شوند باید از چند جهت تخصص داشته باشند و شاخصه‌ها نیز باید جمعی از جوانب باشند و تخصص صرف نمی‌تواند صلاحیت یک فرد را جهت ورود به شورا تعیین کند و تجربه و تخصص دو عنصر ضروری برای اعضای شوراهاست.

صبح تفت؛ اهمیت شوراها در شهر و روستاهابه اینگونه است که بخش قابل توجهی از اقدامات شوراها با سرنوشت روزمره‌ مردم سر و کار دارد و این نیز در کلان‌شهرها نمود بیشتری یافته است.

بخشی از حاکمیت دولت چه در پارلمان‌های محلی و چه در روستایی به شوراها واگذار شده است و شوراها در رونق بخشی هر چه بیشتر شهرها و روستاها توانمندی‌های خود را عرضه می‌کنند.

افرادی که برای شورای شهر کاندیدا می شوند باید از چند جهت تخصص داشته باشند و شاخصه‌ها نیز باید جمعی از جوانب باشند و تخصص صرف نمی‌تواند صلاحیت یک فرد را جهت ورود به شورا تعیین کند و تجربه و تخصص دو عنصر ضروری برای اعضای شوراهاست.

مردم نیز باید در انتخاب نمایندگان خود دقت لازم را به خرج دهند تا افراد شایسته وارد شورا شوند و اعضای شورا نیز علاوه بر داشتن تخصص، ضروری است با موضوعات مختلف زندگی شهری و پیچیدگی‌های آن آشنا باشند.

برخی برای جلب توجه و با انگیزه‌هایی غیر از خدمت به مردم، اقدام به ثبت نام در شورا می‌کنند و با صرف هزینه‌های هنگفتی که غیرقابل باور است، سعی دارند به شورا راه یابند؛ اینجا نیز وظیفه‌ مردم است تا با دقت و انتخاب آگاهانه از ورود افراد ناشایست به شورا جلوگیری کنند.

اگر چه ‌بسیاری از کارشناسان شهری مردم را به انتخاب افراد متخصص‌ و آگاه به امور مدیریت شهری واجتماعی تشویق می‌کنند اما باز هم در این دور از انتخابات شاهد حضور برخی از افراد غیرمتخصص در شورای شهر تفت هستیم که گویا می خواهند از معروفیت خود یا حمایت بعضی افراد به کرسی شورای شهر برسند.

انتهای پیام/ نسیم تفت

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.