محتوا محتواگویا رسانه های حامی دولت با ارزش های اصیل انقلاب هم سرناسازگاری دارند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، یکی از رسانه های حامی دولت که گویا ید طولایی در دروغ پردازی دارد و اشاعه فرهنگ بی فرهنگی! را  در جامعه چراغ راه خود قرار داده است، اینبار در خبری حسینیه امام خمینی (ره) تفت را به نام مجموعه شاه ولی! عنوان کرد و نام امام (ره) را به حاشیه برد!

این رسانه ها که از سوی وزارت ارشاد اسلامی! مجوز هم دریافت کرده اند علیرغم بی پروایی در انتشار اخبار بی اساس، همیشه ثابت کرده اند بدشان نمی آید با  ارزش های نظام هم سر ناسازگاری داشته باشند.

حسینیه مقدس و تاریخی شهر تفت که به روایتی با خاک متبرک کربلا معلی ساخته شده است پس از انقلاب به نام امام راحل شهرت پیدا کرده است اما عده ای در جریان های سیاسی خاص سعی در تغییر نام این مکان مقدس به سازنده این بنا یعنی «شاه نعمت الله ولی» که وی در ماهان کرمان! مدفون است داشته و دارند.

چندی پیش نیز خبرگزاری دولتی ایرنا در خبری عجیب حسینیه امام خمینی(ره) شهر تفت را به عنوان «حسینیه شاه ولی» تیتر کرد؛ انتشار این خبر در حالی صورت گرفت که حسینیه امام(ره) شهر تفت موفوقه حاجی ابراهیمی بوده و از همان آغاز مبارزات انقلاب در تفت توسط مرحوم آیت الله حسنعلی(ره) به عنوان حسینیه امام خمینی(ره) شهر تفت نامگذاری شده است.

جالب اینجاست است که ایرنای یزد در برنامه های و مناسبت های قبلی این حسینیه را با نام امام(ره) معرفی کرده است ولی ناگهان با تیترعجیب خود و بولد کردن نام «شاه ولی» تغییر رویه می دهد)لینک خبر)

 

پس از اتمام ایام عزاداری دهه اول محرم تفت نیز، نشریه ای بدون مجوز و بدون شناسنامه با عنوان « محرم در تفت» توزیع شد که با تیتر کردن «حسینیه شاه نعمت الله ولی» در راستای حذف نام «امام خمینی(ره)» تلاش می کرد.

هر چند «شاه نعمت الله ولی» شخصیت مذمومی در تاریخ نیست ولی عقاید او تطبیقی با ساخت حسینیه ندارد چرا که وی اهل «خانقاه» بوده، و همانگونه که گفته شد این حسینیه از همان اوایل انقلاب به نام رهبر کبیر انقلاب نامگذاری شده اما مدتی است عده ای با اهداف نامشخص پروژه «امام زدایی» را آغاز کردند و به هر بهانه ای درصدد حذف نام امام خمینی(ره) از این حسینیه هستند.

امام جمعه تفت نیز سال گذشته در جلسه شورای اداری، گفت: خوشبختانه شهرستان تفت رنگ و بوی مذهبی خود را حفظ کرده است و مردم ولایتمدار هستند اما به بعضی از کارها باید توجه بیشتری شود؛ به عنوال مثال حسینیه و میدان امام خمینی(ره) شهر تفت، به نام بنیان گذار انقلاب اسلامی نامگذاری شده است اما دوباره عده ای اصرار دارند که نام شاه نعمت الله ولی برده شود.

حجت الاسلام غفوری افزود: شاه ولی، اصلا اعتقادی به حسینیه نداشته است بلکه «خانقاه» داشتند و خانقاه، آن ها هم موزه مردم شناسی فعلی بوده است؛ متاسفانه عده ای کاسه داغ تر از آش می شوند و اصرار دارند تا نام شاه ولی را بکار ببرند.

وی گفت: خوب، دلیل اصلی این کار چیست؟ چرا عده ای نمی گذارند و نمی خواهند نام امام احیا و ارزش ها پررنگ شود؟(لینک خبر)

همچنین رهبر معظم انقلاب در سخنان بسیار مهم خود در 15 خرداد ماه سالجاری بر ضرورت شناخت امام خمینی(ره) و راه ایشان تاکید کردند و فرمودند: «اگر امام(ره) را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.»(لینک خبر)

حال باید دید مردم انقلابی تفت تا چه میزان در برابر این هجمه های نفوذی وار ایستاده و اجازه تعدی به این هنجارشکنی ها می دهند؟!

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.