محتوا محتوا

ترجیع دادن اردوی جهادی به خوش گذرانی های معمول!


اعضای گروه شهید شوشتری بیشتر از بچه‌های نسبتا مرفه با وضعیت مالی خوب هستند و این اردوها باعث شده این قشر نیز طعم محرومیت را بچشند.

به گزارش صبح تفت، مسئول گروه جهادی شهید شوشتری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا گفت: گروه جهادی شهید شوشتری در سال 1391 تشکیل شد که در ابتدا اعضا فقط به اردوهای دورن شهر یزد برای خدمت اعزام می شدند اما از سال 1394، جهادگران به اردوهای برون شهری  و حتی برون استانی هم اعزام شدند.

«جواد دهقان» اظهار کرد: گروه جهادی شهید شوشتری 24 عضو دارد که 15 عضو در همه اردوها ثابت هستند.

وی افزود: اعضای گروه شهید شوشتری بیشتر از بچه‌های نسبتا مرفه با وضعیت مالی خوب هستند و این اردوها باعث شده این قشر نیز طعم محرومیت را بچشند اما آنچه حائز اهمیت است این است که این جوانان و نوجوانان زندگی مرفه خود را در ایام تابستان و بعضا نوروز رها کرده و برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم و به کمک مردم مستضعف می‌روند.

دهقان اذعان کرد:درختکاری در کمربند سبز یزد، ساخت خانه برای روستائیان، کمک به آبرسانی در روستای جوزم استان کرمان، تعمیر خانه و مدرسه، هرس، سم‌پاشی و برداشت محصول کشاورزان کم درآمد، رنگ آمیزی مدارس از نمونه فعالیت‌های جهادگران شهید شوشتری بوده است.

وی تصریح کرد: ما در اردوها علاوه بر خدمات عمرانی و کشاورزی و غیره، برای مردم روستا کلاس‌های احکام و نماز جماعت نیز برگزار می‌کنیم.

مسئول گروه جهادی شهید شوشتری یزد گفت: مردم در مناطق محروم واقعا قدردان هستند و بچه‌های جهادگر را خیلی دوست دارند و به هر نحوی ما را مورد تفقد و محبت قرار می‌دهند تا جایی که پیرمردی در روستای جوزم که فقط یک گاو داشت و این تنها راه امرار معاشش بود هر روز صبح  برای بچه‌ها همه شیری را که می توانست در بازار بفروشد برای جهادگران می‌آورد.

انتهای پیام/ز.ک
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.