محتوا محتوا


پانزده منطقه دیدنی کانادا


اگر قصد سفر به کانادا را دارید، برای اطلاع از بهترین مناطق گردشگری و جاذبه های دیدنی کانادا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

به گزارش یزد آوا، دومین کشور بزرگ دنیا! کانادا محدودیتی در مناطق دیدنی و گردشگری ندارد. در محدوده این کشور شهر های بزرگ و ثروتمند زیادی با مردمانی با فرهنگ متفاوت و مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی زیادی وجود دارند. در غرب کشور کانادا که رشته کوههای راکی قرار گرفته شهرهای بزرگ ونکوور، ویکتوریا و کالگاری با بیشترین میزان جاذبه گردشگری واقع شده اند.

در کانادای مرکزی، آبشار نیاگارا و شهرهای تورنتو، اوتاوا و مونترئال و شهر کبک از جاذبه های گردشگری کشور کانادا میباشند و برای آنهایی که به شرق کانادا سفر میکنند میتوانند از شهرهای هالیفاکس و سنت جونز و پارک ملی "Gros Morne" بازدید کنند. شمال کانادا محل زندگی خرس های قطبی است. در سفر به شمال این کشور میتوانید از شهرهای "Whitehorse" و "Yellowknife" نیز دیدن نمایید. اگر قصد سفر به کانادا را دارید باید ارز این کشور را تهیه نمایید، قیمت دلار کانادا امروز ( از ابتدای سال 1397) دچار تغییرات اساسی شده و رو به افزایش میباشد.

در ادامه میخواهیم 15 منطقه گردشگری کانادا را معرفی نماییم، اگر قصد سفر به این کشور بزرگ را را دارید تا آخر همراه ما باشید...

آبشار نیاگارا "Niagara Falls"

آبشار نیاگارا از جذابترین مناطق دیدنی کانادا محسوب میشود. این آبشار در فاصله 1 ساعتی شهر تورنتو قرار گرفته، شما میتوانید این مسیر را با اتومبیل در مدت 1 ساعت طی کنید و به یکی از شگفتی های طبیعت برسید.

آبشار نیاگارا در حدود 57 متر طول دارد و شما میتوانید این منظره را از فاصله بسیار نزدیک روی آبشار تماشا کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید از اوایل قرن 19ام مردم زیادی تلاش کرده اند که با انواع قایق های دست ساز خود از بالای آبشار به پایین بپرند، که با رعایت موارد ایمنی و حضور نیروهای اورژانس صورت میگرفته است. امروزه اینکار به یک کارناوال در کانادا تبدیل شده و هرساله برگزار میشود.

پارک ملی "Banff" و کوههای راکی

پارک ملی Banff در مجاورت کوههای راکی و در نزدیکی شهر آلبرتا واقع شده است که جذابیت های توریستی زیادی را در خود جای داده است. دریاچه های سبز فیروزه ای، قله های برفی و یخچال های طبیعی از جاذبه هایی است که در این منطقه به وفور یافت میشود، اما جواهر این منطقه دریاچه "Lake Louise" میباشد جایی که مناظر و سواحل زیبایش چشمان هر بیننده ای را جذب خود میکند.

منطقه دیگر توریستی این منطقه "Icefields Parkway" نام دارد که از دریاچه لوییس شروع میشود و تا منطقه "Jasper" ادامه دارد، در جنوب این منطقه وسیع و زیبا شهر "Banff" قرار گرفته است. این شهر مناسب برای خرید و دارای رستوران های متنوعی برای توریست ها میباشد. این شهر در زمستان ها مقصد ورزشکاران زیادی برای ورزش های زمستانی نیز هست.

"CN Tower" شهر تورنتو

این برج در ساحل دریاچه اونتاریو "Lake Ontario" و در شهر تورنتو واقع شده است. این برج یکی از بلندترین برج های دنیا و با ارتفاع 553 متر از جاذبه های دیدنی کانادا میباشد. در بالاترین طبقه این برج رستوران گردان قرار گزفته که مهمانان میتوانند هنگام صرف غذا از منظره 360 درجه ای از شهر لذت ببرند.

کبک "Old Quebec"

"Old Quebec" از مناطقی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و ساختمان های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. در گذر سال ها این معماری ساختمان های قدیمی این منطقه حفظ شده و مناطق و تورهای گردشگری زیادی برای بازدیدکنندگان موجود میباشد. شهر کبک از شهرهای تارخی کاناداست که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است

ویستلر "Whistler"

در فاصله دو ساعت رانندگی با ماشین از شهر ونکوور میتوان به منطقه ای بکر برای ورزش های زمستانی رسید، روستای ویستلرهمیشه منطقه مناسبی برای ورزش های زمستانی مانند اسکی بود و شهرت خود را نیز بابت همین موضوع دارد، اما با پیشرفت های جدید در این روستا، آنرا به یک منطقه جذاب برای ورزشکاران در تابستان نیز تبدیل کرده است. گلف، موتورسواری کوهستان از ورزش هایی که در تابستان میتوان به آن ها پرداخت.

این روستا در سال 2010 که کانادا میزبان المپیک زمستانی بود مورد توجه قرار گرفت و در آن پیست های اسکی حرفه ای در کلاس جهانی، هم چنین هتل هایی با امکانات زیاد فراهم شده است. این شهر از مناطقی است که بر رشد اقتصادی کانادا هرچند کم موثر باشد. تدابیر دولت کانادا باعث شده تا قیمت دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا به رشد خوبی دست یابد.

تپه پارلمان اتاوا "Ottawa's Parliament Hill"

این عمارت در بالای رودخانه اتاوا قرار گرفته و با سبک معماری "Non-Gothic" طراحی شده است. نکته جالب این عمارت برجی است که آنرا به دو قسمت مردم عادی و سناتور ها تقسیم میکند که برج صلح نام دارد.

گاردهای سلطنتی محافظ این ساختمان هم از جذابیت های پارلمان اتاواست.

سایت تاریخی "Signal Hill"

در ورودی بندرگاه سنت جونز سایت تاریخی "Signal Hill" قرار گرفته، این صخره در ارتفاع 140 متری از سطح دریاست و این صخره جایی که برای اولین بار گولیلمو مارکونی بر روی آن ایستاد تا اولین ارتباط بیسیم جهان را دریافت کند. کشف او در ابتدا با شکست های بسیار مواجه شد تا سرانجام در سال 1901 اولین سیگنال دریافت شد. این کشف از اتفاقات بزرگ تاریخ بوده و موجب تغییراتی اساسی در ارتباطات بشر شد.

مونترئال قدیمی "Old Montreal"

قسمت قدیمی مونترئال پر شده از ساختمان های قدیمی و دیدنی، جاذبه های توریستی و رستوران های مناسب برای پذیرایی از مهمانان. ارابه ها، توریست ها را برای چرخ زنی در سطح شهر مونترئال به گردش میبرند و شما میتوانید در هنگام سواری از مناطق دیدنی این قسمت از شهر لذت ببرید. از مناطق دیدنی مونترئال قدیمی میتوان به "Rue Bonsecours" و "Marché Bonsecours" اشاره کرد.

اگر مسافر این کشور بزرگ و دیدنی هستید میتوانید خودتان اقدام به رزرو هتل و خرید بلیط نمایید یا اینکه با رزرو در تورهای آژانس های گردشگری به تماشای این کشور بروید. بهتر است که قبل از اقدام به بررسی قیمت دلار کانادا نموده و مقداری ارز در کشور تهیه نمایید. هم چنین میتوانید برای سهولت از کارت های اعتباری جهانی که در کشور صادر میشوند استفاده نمایید.

خرس های قطبی چرچیل، مانیتوبا

یکی از زیبایی های طبیعی کشور کانادا، مهاجرت خرس های قطبی است. این موجودات زیبا سفر خود را از روی خشکی آغاز میکنند و از روی دریای منجمد میگذرند و از نزدیکی خلیج هادسون که در کنار شهر چرچیل و در شمال مانیتوبا قرار گرفته عبور میکنند. این شهر کوچک در پاییز هر سال امکانات گردشگری و تورهای خود را برای مسافران علاقه مند برگزار میکنند. مهاجرت خرس های قطبی در کانادا از جذابیت های گردشگری این کشور میباشد.

خلیج فندی "Bay of Fundy"

این خلیج زیبا در سواحل شرقی کانادا و در حدفاصل شهرهای "New Brunswick" و "Nova Scotia" قرار گرفته است. این خلیج به خاطر جزر و مدهایش شهرت دارد. میزان بالا و پائین آمدن سطح آب در جزومدهای خلیج فندی بیشترین میزان در دنیاست. اگرچه این ساحل جذابیت های بسیاری دارد اما بیشتر بازدیدکنندگان از خلیج مجذوب صخره هایی میشوند که در طول سالیان متمادی با برخورد امواج ایجاد شده اند. از دیگر مناطق دیدنی این ناحیه میتوان به پارک ملی فندی و خط آهن فندی اشاره کرد.

خلیج فندی با جزرومد های 19 متری در دنیا معروف است

بندر داخلی ویکتوریا "Victoria's Inner Harbour"

تعداد کمی از شهرهای کانادایی هستند که مانند شهر ویکتوریا به بندر داخلی خود رسیدگی کرده باشند و آنرا توسعه داده باشند. این جا بهترین منطقه برای گردش، خرید و غذا خوردن است. در این منطقه هتل زیبا و با قدمت "Empress Hotel" قرار گرفته که با سبک معماری تاریخی خود زیبایی دوچندانی به مناظر این ناحیه بخشیده است. در طول سال ها این هتل میزبان پادشاهان و ملکه های زیادی بوده و امروزه میزبان میهمانان مختلفی از سراسر دنیاست.

پارک ملی گس مورن "Gros Morne National Park"

این پارک در لیست میراث جهانی یونسو ثبت شده و مناظر و زیبایی های بخصوصی دارد. بیشتر بازدیدکنندگان با تورهایی که توسط قایق ها ارائه میشوند از مسیر رودخانه به گشت و گذار در این منطقه میپردازند.

استنلی پارک ونکوور "Vancouver's Stanley Park"

یکی از جذابیت های گردشگری ونکوور پارک 405 هکتاری استنلی پارک میباشد. این پارک در قسمت غربی جنوب شهر واقع شده است. این پارک در نزدیکی دریا قرار گرفته و خانه درخت های زیبای بسیاری است. قدم زدن در این پارک وسیع همراه با وزش بادهای اقیانوس میتواند خاطره خوبی را در ذهن بازدید کنندگان ایجاد نماید. در این پارک آکواریوم ونکوور نیز قرار گرفته که میتوانید در بازدید از این پارک سری هم به آنجا بزنید.

جشنواره 10 روزه "Calgary Stampede"

این جشنواره 10 روزه یکی از پرطرفدارترین جشنواره های کشور کاناداست. مردم در این جشنواره مانند کاوبوی ها لباس میپوشند و کلاههای گاوچرانی سر میکنند. در این جشنواره ها خوانندگان بزرگ سبک "Country" اجرای موزیک میکنند و در طول این 10 روز صبحانه مجانی برای همه سرو میشود.

موزه حقوق بشر کانادا "Canadian Museum for Human Rights"

این ساختمان در سال 2014 افتتاح شد و توانست نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کند. معماری ساختمان هم خود از جذابیت های بصری این موزه است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.