محتوا محتوا

رئیس بنیاد مسکن تفت خبر داد


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تفت گفت: 220 مورد وام تسهیلات قرض الحسنه 180 میلیون ریالی با اعتبار به روستائیان تفتی برای مقاوم سازی و تعمیرات مسکن پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، از پایان مطالعه طرح هادی در 114 روستای بالای 20 خانوار شهرستان تفت خبر داد و گفت: اجرای طرح هادی در 114 روستای شهرستان تفت با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون مصوب شده است که تاکنون 850 میلیون تخصیص و در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: طرح هادي روستايي طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود ، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی ، تولیدی ، تجاری و کشاورزی ، و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندیهای عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرحهای ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می کند.

عباسعلی فرحبخش با بیان اینکه قیر یارانه ای یکی از خدمات مهم دولت برای فعالیت عمرانی در روستاهاست، افزود: در یک سال گذشته 1 هزار و 500 تن قیر یارانه ای با هدف طرح توسعه و آسفالت معابر به روستای های تفت اختصاص یافت.

وی همچنین از اجرای طرح های تلمک روستایی در شهرستان تفت خبر داد و گفت: در یکسال گذشته موارد متعددی از پرونده مالکان در کمیسیون تغییر کاربری اراضی شهرستان مطرح شده که از این میزان 400 مورد با تملک اراضی به روستائیان تفتی واگذار شده است.

وی صدور 700 فقره سند روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک و بخشداری ها را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن تفت در یکسال گذشته عنوان کرد.

فرحبخش با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی منازل روستایی تفت، اذعان داشت: 220 مورد وام تسهیلات قرض الحسنه 180 میلیون ریالی با اعتبار به روستائیان تفتی برای مقاوم سازی و تعمیرات مسکن پرداخت شده است.

این مقام مسئول با اشاره به مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی ویژه معلولان و مددجویان بهزیستی و محرومان گفت: تاکنون بیش از 50 مورد ساخت خانه محرومان با مشارکت نهاد متولی در روستاهای تفت انجام شده است.

وی از در دست ساخت بودن 104 واحد مسکونی روستایی در قالب انبوه سازی در روستاهای مبارکه، نصرآباد و مورعلی آباد خبر داد و گفت:این واحدها به طور متوسط 75 درصد پیشرفت کار دارد.

و همچنین از ساخت 100 خانه مسکونی در شهر تفت خبر داد و اذعان داشت: 100 واحد مسکونی در شهر تفت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شده است که در حال تحویل به متقضیان است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.