محتوا محتوا

امیدهایی که دولت مدبران، ناامید کرد؛


پروژه آبرسانی به روستاهای دهستان سخوید بعد از گذشت ماه از کلنگ زنی همچنان به حال خود رها شده است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، کلنگ زنی پروژه آبرسانی دهستان سخوید بخش نیر شهرستان تفت، 17 آذر ماه سال گذشته صورت گرفت و قرار بود پیمانکار طرح طی 9 ماه با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان آبرسانی به روستای های این دهستان را انجام دهد.

اما با گذشت 7 ماه از کلنگ زنی پروژه هنوز هیچ اقدامی از سوی پیمانکار صورت نگرفته است.

یکی از اعضای شورای روستای باغبید دهستان سخوید در گفتگو با خبرنگار صبح تفت گفت: کلنگ زنی این پروژه 7 ماه پیش در روستای باغبید انجام شد و پروژه بدون هیچ گونه مناقصه و مزایده ای به پیمانکار که شرکت تعاونی دهیاری بخش نیر بود واگذار شد.

بیکی، ادامه داد: شرکت تعاونی دهیاری تخصص انجام این پروژه را نداشت لذا خود پروژه را به شخص دیگری واگذار کرد؛ این شخص تجربه کافی را نداشت و پروژه با تاخیر چند ماهه مواجه شد.

وی بابیان اینکه پیمانکار حتی وسیله کار خود مانند بیل را از درب منزل مردم می گرفت،  افزود: در پایان سال گذشته پیمانکار بدون مجوز از اداره راه وشهرسازی، اقدام به حفر کانال برای خواباندن لوله کرد اما از آنجا که بدون مجوز بود؛ اداره راه وشهرسازی کانال را پر کرد.

وی در پایان گفت: این پروژه هم اکنون به حال خود رها شده است و پیمانکار می گوید بودجه نداریم؛ سئوال ما از مسئولان این  است که چرا بعد از 7 ماه این پروژه به حال خود رها شده است؟ چه کسی وظیفه نظارت بر پیمانکار دارد.

امام جمعه نیر در همین رابطه به خبرنگار صبح تفت گفت: چندی پیش در رابطه با موضوع پروژه آبرسانی سخوید با مسئولان شهرستان صحبت کردم و قول پیگیری گرفتم؛ اما با گذشت سه هفته هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام دهقانپور با هشدار به مسئولان شهرستان تفت گفت: مسئولان استان و شهرستان باید بدانند وضعیت آب بخش نیر بحرانی است؛ این مردم امسال تابستان درمورد آب مشکلی جدی دارند؛ شما وظیفه دارید آب شهری و روستایی مردم را تامین کنید.

وی با بیان اینکه امسال سال اقدام و عمل است و نه وعده و وعید، تصریح کرد: هشدار می دهم قبل از اینکه خود مردم وارد عمل شوند فکری بردارید.

گفتنی است پروژه آبرسانی به دهستان سخوید، چندمین پروژه و طرحی است که در دولت تدبیروامید به حال خود رها شده است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.333333333333333 stars out of 5.