محتوا محتوا

اراده ای برای تکمیل کمربندی تفت وجود ندارد!


جاده کمربندی یا همان کنارگذر شهر تفت که چندسالی در حال ساماندهی و تبدیل به بلوار است، مسیر دسترسی ایمن و مناسبی برای رسیدن به روستاهای ییلاقی است که همچنان در کش وقوس اجرا و کمبود بودجه است.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، شهرستان تفت یکی از شهرهای پرترافیک در تمام فصول سال به ویژه تابستان و زمستان است؛ در فصل زمستان نیز با توجه به بارش برف در ارتفاعات این شهرستان، جذابیت ها زیادی وجود دارد؛ به این ترتیب روز های آخر هفته سیل ترافیک به سمت تفت و روستاهای آن روانه می شود.

مسیر دسترسی به این روستاهای ییلاقی متفاوت است اما بسیاری از مسافران با عبور از خیابان های شهر تفت باعث ترافیک درون شهری و آسیب رساندن به تنها خیابان طولی این شهر می شوند. جاده کمربندی یا همان کنارگذر این شهر که چندسالی در حال ساماندهی و تبدیل به بلوار است، مسیر دسترسی ایمن و مناسبی برای رسیدن به روستاهای ییلاقی است، اما تنها بخشی از آن به شکل بلوار اجرا شد و مابقی نیازمند ساماندهی است.

یکی از شهروندان تفتی در این رابطه می گوید:« جاده کنار گذر شهر تفت چند سال است که در حال ساخت است؛ در حالی که اگر این بلوار تکمیل شود ترافیک ورودی از شهر تفت منتقل می شود و ترافیک داخل شهر افزایش نمی یابد.

«رضا فلاحی» ادامه می دهد: روزهای تعطیل و تعطیلات مناسبتی ترافیک سنگین داخل تفت برای دسترسی به روستاهای خوش آب و هوا هم در تابستان و هم در زمستان وجود دارد؛ البته در فصل تابستان این ترافیک بسیار سنگین تر است و حوادثی نیز در معابر تفت رخ می دهد.

 این شهروند می گوید:« کمربندی ورودی تفت به روستاهای بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد، کوتاه تر کردن مسیر و همچنین کاهش ترافیک داخل شهر است؛ ما سال ها از شروع عملیات تبدیل به بلوار این جاده می گذرد و بخشی از آن انجام شده است.»

شهردار تفت در این رابطه پاسخ می دهد: «ساخت کنارگذر در زمره وظایف اداره کل راه و شهرسازی است و شهرداری هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد، اما در دوره قبل، شهرداری و شورای شهر تعهداتی برای تکمیل جاده کنارگذر داده اند؛ در دوره جدید نیز این موضوع را دنبال و کارگاه را دوباره فعال کرده اند تا هرچه زودتر تکمیل شود.

سیدمصطفی فاطمی ادامه می دهد: سازمان همیاری شهرداری های استان در حال ساماندهی این مسیر و تبدیل جاده به بلوار است بخش های از عملیات در گذشته انجام شد؛ امیدوار بودیم عملیات تا پایان سال تمام شود اما با توجه ضرورت متوقف کردن عملیات عمرانی در آستانه نوروز، این بلوار در سال آینده تکمیل خواهد شد.

وی تاکید می کند: تسریع در تکمیل این بلوار با توجه به بروز تصادفات و ضرورت کاهش ترافیک داخل شهر، از اهمیت بسزایی برخوردار است و مدیریت جدید شهر تمام اهتمام خود را به خرج داده تا این بلوار تکمیل کند.

انتهای پیام/ن*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان