محتوا محتواگویا دلیل اصلی نصب این دوربین ها مچ گیری و هزینه تراشی برای مردم است تا جلوگیری از تخلف و تصادف!

به گزارش خبرنگار صبح تفت، دوربین کنترل سرعت نصب شده در ورودی شهر تفت به جای آنکه مانع تخلف و تصادف شود و موجبات آرامش مردم را فراهم کند به معضلی اجتماعی تبدیل شد به گونه ای که کمتر شهروند تفتی وجود دارد که از این مسیرعبور کرده باشد ولی توسط این دوربین جریمه نشده باشد.

این دوربین در ورودی شهر تفت؛ جایی که انتهای جاده یزد به سمت تفت است نصب‌شده و سرعت بالاتر از 60 کیلومتر بر ساعت را ثبت می‌کند در حالی که سرعت مجاز در مسیر یزد به تفت 110 کیلومتر بر ساعت است و راننده با دیدن ناگهانی تابلو، باید سرعت خود را از 110 به 60 برساند تا جریمه نشود.

جالب اینجاست که در مسیر منتهی به دوربین تابلوی هشداری برای کنترل سرعت با دوربین وجود ندارد و تنها تابلوی آن‌هم در فاصله‌ای کمتر از 300 متری دوربین وجود دارد.

دوربین های کنترل سرعت معمولا در خیابان های مرکزی شهرها نصب می شود تا هم مانع از ایجاد تصادف شود و هم کنترل عبور و مرور را انجام دهد اما این دوربین دقیقا در جایی نصب شده که کمترین میزان تصادف را دارد و یکی از نقاط ایمن و کم حادثه محسوب می شود؛ گویا دلیل اصلی نصب این دوربین مچ گیری و هزینه تراشی برای مردم است تا جلوگیری از تخلف و تصادف!

موضوع وقتی جالب تر می شود که بدانیم درخصوص این ثبت تخلف هیچ اطلاع رسانی به شهروندان نمی شود! و وقتی کار یک نفر گیر پلیس بیافتد تازه می فهمد که تا چند صد هزار تومان جریمه شده اند!

مشخص نیست دلیل چنین اقداماتی که چیزی جز نارضایتی مردم را در برندارد برای چیست؟ و مردم برای چه باید پول زوری به عنوان جریمه پرداخت کنند؟

شهرداری تفت باید برای این معضل فکری اساسی بیاندیشد تا بیش از این موجبات ناراحتی و نارضایتی مردم فراهم نشود در غیر اینصورت قطعا عواقب نارضایتی و پول زور گرفتن از مردم، قابل پیش بینی است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.