محتوا محتوا

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان یزد:


مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به سرمازدگی و آفت‌زدگی انارستان‌های استان از کاهش ۱۰ درصدی برداشت انار استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش صبح تفت به نقل از یزد رسا، «یدالله جوادپور» با اشاره به وجود شش هزار و ۵۰۵ هکتار انارستان در استان، تصریح کرد: تولید انار استان یزد در سال گذشته ۹۹ هزار و ۳۴۴ تن بوده است ولی با توجه پیش‌بینی‌ها،  امسال با ۱۰ درصد کاهش تولید مواجه هستیم .
وی علت این کاهش برداشت را سرمازدگی زمستانه و آسیب‌های ناشی از آفات کرم گلوگاه انار و مگس مدیترانه‌ای عنوان کرد.
مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان عمده شهرستان‌های تولیدکننده انار در استان را نیز میبد، تفت، مهریز، یزد و اردکان ذکر کرد و گفت: استان یزد به لحاظ تولید و کیفیت بالای انار هم‌اکنون در جایگاه پنجم کشور قرار دارد .
وی از مهمترین مصارف انار تولیدی استان را علاوه بر صادرات در تولید رب انار و انار دانه بیان کرد و افزود: رب انار تولیدی استان یزد از محبوبیت خاصی در کشور برخوردار است و علاوه بر مصارف غذایی، به مصارف دارویی نیز می‌رسد .
به گزارش دریک آنلاین و به نقل از ایسنا، جوادپور همچنین گفت: انار دانه نیز به عنوان یکی از فرآورده‌های انار استان محسوب می‌شود که مردم بومی و روستایی عمده تولیدکنندگان این محصول با کیفیت استان هستند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان