محتوا محتوا

رئیس حفاظت محیط زیست تفت:


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفت گفت: اگر دامداران جوانب احتیاط را رعایت کنند خسارات به حداقل خواهد رسید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، در رابطه به حمله گرگ به روستای زردین گفت: حیوانات وحشی که به دام های روستای زردین حمله کرده اند تماماً گرگ نیستند بلکه از 7 یا 8 مورد مشاهده شده دو یا سه گرگ وجود دارد.

«محمدرضا خواجه» با بیان اینکه تاکنون 4 مورد از این حیوانات وحشی زنده گیری شده اند، اذعان داشت: حیواناتی که تاکنون زنده گیری شده اند گونه ای از گرگ هستند که اصطلاحاً به آن ها سگ تول یا سگ گرگ گفته می شود که حاصل لقاح گرگ و سگ هستند.

وی در رابطه با اقدامات انجام شده حفاظت محیط زیست نیز گفت: از زمان گزارش حمله این حیوانات، ماموران حفاظت محیط زیست به طور متدوام گشت زنی در منطقه را انجام داده و همچنین تله گذاری برای زنده گیری این حیوانات با نصب قفس های بزرگ انجام شده است و تاکنون چند قلاده حیوان نیز زنده گیری شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تفت ادامه داد: سگ گرگ و سگ تول جزو گونه های حیات وحش نیستند همانند سگ به عنوان حیوانات ولگرد محسوب می شوند و برای جمع آوری و ساماندهی آن ها باید نهادهای مرتبط مانند دهیاری و بخشداری وارد میدان شوند.

خواجه، تصریح کرد: ما در گذشته حمله گرگ را در سایر مناطق شهرستان تفت هم مشاهده کردیم اما متاسفانه اتفاقات زردین بیش از اندازه پررنگ مطرح شد.

 وی با بیان اینکه اگر دامداران جوانب احتیاط را رعایت کنند خسارات به حداقل خواهد رسید، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی دامداران این منطقه گوسفندان خود را به صورت سنتی در فضای باز و حتی بودن محافظ چرا می کردند به عنوان مثال گوسفندان خود را در درون باغ رها می کردند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.