محتوا محتواسومین کتابخانه سیار سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در یزد و کرمان فعالیت خود را در روستاهای شهرستان یزد آغاز کرد.

به گزارش صبح تفت به  نقل از آستان نیوز، مدیر عامل سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در یزد و کرمان با بیان ابن خبر گفت: نخستین کتابخانه سیار استان یزد 10 دی ماه با اختصاص یک دستگاه اتوبوس از سوی شهرداری راه‌اندازی و فعالیت خود را از یک روز بعد از افتتاح در روستاهای این شهرستان از جمله محمد آباد و فهرج آغاز کرد.
رضا رضوی عنوان کرد: این کتابخانه، سومین کتابخانه سیاری است که توسط آستان قدس رضوی با 500 میلیون ریال تجهیز و راه‌اندازی شده است که دو کتابخانه سیار نیز پیش ‌از این در شهرهای رفسنجان و راور استان کرمان به بهره‌برداری رسیده است.
رضوی افزود: سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در یزد و کرمان در نظر دارد با همکاری مسئولان و خیران استان‌های یزد و کرمان، عدد کتابخانه‌های سیار خود را به ۸ دستگاه برساند تا مردم در روستاهای مختلف که از نعمت کتابخانه محروم هستند، با کتاب و کتابخانه ارتباط پیدا کنند.
وی عنوان کرد: کتابخانه‌های سیار، سفیران دانش و آگاهی برای مردم هستند که به مناطقی که فاقد کتابخانه هستند و امکان دسترسی مردم به کتاب وجود ندارد سفر خواهند کرد.
مدیر عامل سازمان موقوفات آستان قدس رضوی در یزد و کرمان با اشاره به اینکه ارتباط کم مردم با کتاب و مطالعه، یکی از معضلات جامعه ما است، یادآور شد: یکی از فواید راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار، کاهش فاصله بین مردم و کتاب و دسترسی آسان علاقه‌مندان به کتاب است که تجربیات پیشین راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در مناطق فاقد کتابخانه، نشان داده است که مردم و کودکان به این حرکت فرهنگی ارزشمند اقبال خوبی داشته‌اند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


اخبار شهرستان اخبار شهرستان