محتوا محتوا

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان یزد خبر داد؛


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از سطح زیر کشت گندم پاییزه در 11 هزار هکتار زمین‌های کشاورزی استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح تفت؛ محمدعلی حاتمی زاده در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، از سطح زیر کشت گندم پاییزه در 11 هزار هکتار زمین‌های کشاورزی استان یزد در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری در اجرای این طرح جهاد کشاورزی استان یزد 560 تن بذر اصلاح‌شده شامل ارقام سیستان، سیروان، سیوند، پیشتاز، بهاران، نارین و بیش از سه هزار تن انواع کود شیمیایی فسفاته، ازته و پتاسه برای کاشت گندم در استان یزد اختصاص داده‌شده است.

وی بابیان اینکه شهرستان‌های خاتم، ابرکوه و بهاباد از مناطق عمده کشت گندم به شمار می‌روند، افزود: کاشت گندم در استان یزد از اوایل آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه دارد و برداشت آن از اوایل خرداد آغاز می‌شود و تا اواسط مرداد ادامه دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با تأکید بر اینکه سطح زیر کشت گندم و جو در استان نسبت به سال‌های گذشته به دلیل تغییر الگوی کشت و تداوم خشک‌سالی کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: به علت خشک‌سالی‌های سال‌های گذشته سطح کشت گندم از 25 هزار هکتار به 11 هزار کاهش‌یافته است.

حاتمی زاده بابیان اینکه کشاورزان نسبت به بیمه کردن اراضی گندم خود در برابر حوادث غیرمترقبه اقدام کنند، اظهار داشت: به کشاورزان توصیه می‌شود به‌منظور افزایش عملکرد محصول، ضمن رعایت تاریخ کاشت و رعایت اصول تغذیه گیاهی به‌عنوان شعار دوره کاشت و کنترل علف‌های هرز با بکار گیری یافته‌های جدید توسط کارشناسان جهاد کشاورزی در مراکز آشنا شوند.

این مقام مسئول از پرداخت 60 درصدی مطالبات گندم کاران در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: از مجموع 118 هزار هکتار اراضی حاصلخیز استان یزد که به کاشت محصولات کشاورزی اختصاص دارد، 36 هزار هکتار آن مربوط به کاشت محصولات زراعی است.

وی متوسط تولید گندم در زمین‌های کشاورزی استان یزد را سه هزار و 500 کیلوگرم در واحد سطح عنوان کرد و ادامه داد: امسال بیش از 40 هزار تن گندم از اراضی استان یزد برداشت‌شده است.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.