محتوا محتوا

خطیب جمعه تفت:


امام جمعه تفت در خطبه های این هفته نمازجمعه گفت: همیشه عده ای وجود دارند که به دنبال بهانه ای هستند تا بغض و کینه خود را بر سر جریان حزب الله خالی کنند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه تفت در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و هفته گرامیداشت قوه قضائیه، گفت: شخصیت شهید بهشتی به حدی بزرگ و والا بود که امام خمینی(ره)، بهشتی را یک امت می دانست.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری، با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر، تصریح کرد: رهبر انقلاب بار دیگر بر ضرورت توجه به فرهنگ و فعالیت در این حوزه تاکید کردند که علاوه بر دستگاه های مسئول و متولی، مجموعه های عظیم مردمی، جوانان و افراد صاحب فکر باید در حوزه فرهنگ بصورت آتش به اختیار عمل کنند و در این عرصه کار را جهادی پیش ببرند.

وی افزود: آنچه که باعث شده است تا مقام معظم رهبری از عبارت آتش به اختیار در حوزه مسائل و فعالیت های فرهنگی یاد کنند؛ اختلال و کم کاری دستگاه ها و نهادهای فرهنگی است که فعالیت خود را آنگونه که باید انجام نمی دهند؛ امروز جریان فرهنگی در کشور ما روند بسیار کند و آهسته ای دارد.

خطیب جمعه تفت در تشریح عبارت آتش به اختیار نیز اذعان داشت: یعنی هر کس در هر نقطه ای و مسئولیت در حال فعالیت است خود را ملزم به تلاش برای کمک به اعتلای فرهنگ کشور در هر زمینه بداند و اولویت را به صورت خودجوش به کار فرهنگی اختصاص دهد.

وی ادامه داد: عبارت کار فرهنگی نباید ما ذهن ما را به یک سری فعالیت های خاص و کلیشه ای محدود کند بلکه هر کسی حتی با سخن گفتن می تواند مقصود فرهنگی خود را به سر انجام برساند.

امام جمعه تفت تاکید کرد: همیشه عده ای وجود دارند که به دنبال بهانه ای هستند تا بغض و کینه خود را بر سر جریان حزب الله خالی کنند اما جریان انقلابی باید همانگونه که رهبری فرمودند به صورت تمیز و به جا فعالیت های فرهنگی را به گونه ای انجام دهد که در عین بیش ترین تاثیرگذاری، بهانه به دست کینه توزان طلبکار ندهد.

 سالروز شهادت آیت الله صدوقی، حمله آمریکا جنایتکار به هواپیمای مسافربری و شکست در داعش در موصل از دیگر محورهای نمازجمعه تفت بود.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.