محتوا محتوا

گزارشی از فعالیت انقلابی جهادگران تفتی؛

یاری رسانی 18 گروه جهادی در ایام تابستان به محرومان تفتی


18 گروه جهادی در شش ماهه اول سال 96 به مناطق محروم شهرستان تفت اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار صبح تفت، حرکتهای جهادی، مجموعه ای از فعالیتهای خودجوش است که توسط دانشجویان، طلاب حوزه های علمیه و دانش آموزان و  دانشجویان داوطلب وسایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می شود و بنابر ظرفیت ها و توانایی های موجود در میان شرکت کنندگان، انواع خدمات از جمله انجام پروژه های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی-درمانی، آموزشی- تحصیلی و ... در کنار فعالیتهای فرهنگی در آنها ارائه می گردد.

 

حرکتهای جهادی صرفا یک کار عمرانی یا فرهنگی یا اردوی خودسازی نیست، بلکه مجموعه جامعی است که آثار و برکات آن, در سه حوزه "مردم و اهالی مناطق محروم"،"شرکت کنندگان در این حرکتها"و "مسئولان و مدیران منطقه ای" قابل بررسی است. البته کلمات قادر نیستند این آثار و برکات را با همه ابعاد و گستردگی خود بیان کنند.باید اردوی جهادی رفت و این آثار و برکات را دید و حس کرد.

حجم اعظم اردوهای جهادی معمولاً در فصل تابستان برنامه ریزی و برگزار می شود؛ تعداد روستاهای زیاد و محروم شهرستان تفت باعث شده تا بخش بزرگی از جهادگران انقلابی  فعالیت خود را در این شهرستان به صورت ویژه پیگیری و انجام دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت در تشریح فعالیت های جهادگران در سال 96 گفت: 18 گروه جهادی در شش ماهه اول سال 96 به مناطق محروم شهرستان تفت اعزام شدند.

علیرضا زارع افزود:  این گروه ها غالباً به صورت دانشجویی و در دسته های 3 و 7 روز به خدمت رسانی محرومین در مناطق مختلف شهرستان تفت پرداختند.

وی با بیان اینکه غالب فعالیت گروه های جهادی بازساری و مرمت خانه محرومین بوده است، ادامه داد: مورد مرمت و ساخت مسجد، تعمیر خانه عالم، تعمیر خانه پدر شهید و همچنین اقدامت دیگر نظیر ترویج اقتصاد مقاومتی، لایروبی استخرهای ذخیره آب، رنگ آمیزی جداول روستایی از دیگر اقدامات جهادگران تفتب بوده است.

فرمانده سپاه تفت خاطرنشان کرد: طرح های جهادی به همت خیرین و شورای روستایی های 13 گانه شامل دشت اباد، آقا بزرگی نیر،  کردآباد، اسلامیه، سخوید، طزرجان، نصراباد، صادق آباد، شواز، بورق، باز، مزنگ و گاریزات پیگیری و تامین هزینه شده است.

وی همچنین از اعزام گروه جهادی 80 نفره دانش آموزی به مدت 10 روز به مناطق محروم تفت و نیر خبرداد و گفت: برگزاری اولین اردوی جهادی دانش آموزی نیز در نوع خود بی نظیر و با استقبال قابل توجه دانش آموزان همراه شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.